2. května 2019 18:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pražští hasiči při hašení požáru našli mrtvou ženu a nefunkční granát. Evakuovali 78 lidí

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Lidové noviny

Praha V pražských Modřanech ve čtvrtek byla při hašení požáru v panelovém domě nalezena mrtvá žena, která byla zřejmě zavražděna. Hořelo v jednom z bytů v domě v Hasově ulici. Nalezena byla také munice, včetně granátu. Z domu proto bylo evakuováno 78 lidí.

Odborníci později potvrdili, že šlo o skutečný granát, který už byl ale nefunkční. Uvedl to mluvčí policie a záchranářů Tomáš Hulan a Jana Poštová.

Požár byl nahlášen kolem 09:00. Podle Hulana museli hasiči vniknout do bytu násilím. Poté našli uvnitř ženu bez známek života. Okamžitá resuscitace, ve které pak pokračovali záchranáři, byla neúspěšná, řekla Poštová. Ženě podle ní mohlo být mezi 30 a 40 roky.

Vyšetřování události bylo pozastaveno po nálezu předmětů podobných munici. Z dvanáctipatrového panelového domu muselo být proto evakuováno několik desítek lidí. „Ze všech nalezených a pyrotechniky prověřovaných věcí byl tou nejnebezpečnější granát. V tomto případě se jednalo o reálnou munici, která ale byla v době nálezu naštěstí již plně delaborovaná (znehodnocená, pozn. red.),“ oznámil mluvčí policie.

Poté se mohli lidé vrátit do domu a také mohlo být obnoveno vyšetřování. Policisté pak podle Hulana odhalili skutečnosti, na základě kterých začali úmrtí ženy vyšetřovat jako vraždu. Bližší podrobnosti ale mluvčí zatím nechtěl vzhledem k pokračujícímu vyšetřování uvést.

ČTK