19. července 2019 13:36, aktualizováno  15:04 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Císařské louce v Praze hořely dřevěné garáže. Do okolí se šířil hustý dým

Požár dřevěných garáží na Císařské louce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár dřevěných garáží na Císařské louce. | foto: ČTK

Praha Na Císařské louce v pátek odpoledne hořela opuštěná a nevyužívaná dřevostavba. Do okolí se podle svědků šířil hustý dým, hasiči na ostrov mezi Smíchovem a Vyšehradem vyjeli po poledni. Nemají informace o tom, že by se při požáru někdo zranil. Na budově škoda nevznikla, na sousedním objektu poškozeném sálavým teplem byla odhadnuta na čtvrt milionu korun. Pražští hasiči to uvedli na Twitteru.

Hasiči původně informovali o požáru dřevěných garáží na ploše deset krát 20 metrů. Konstrukce dřevostavby se zřítila, během dohašování hasiči našli dvě propanbutanové láhve. „Sousední budova nebyla zasažena plamenným hořením, avšak sálavým teplem byla poškozena fasáda a okna. Předběžná škoda na sousedním objektu byla odhadnuta na 250.000 Kč,“ uvedli hasiči.

V pátek vyrazily hasičské cisterny na Císařskou louku, hoří tam dřevěné garáže.
Na Císařské louce v Praze začaly po poledni hořet dřevěné garáže.

Na místo jeli hasiči ze šesti stanic. Velitel zásahu si po příjezdu na místo vyžádal další cisterny, mezitím hasiči čerpali vodu z řeky a hydrantové sítě. Před 14:00 oheň dostali pod kontrolu a kolem 14:45 ho dohašovali v dýchací technice.

Na Císařské louce se nachází přístav malých plavidel, tábořiště karavanů, sportovní plochy či restaurace. Ostrov je 1,7 kilometru dlouhý, vznikl uměle vytěžením zeminy ze západní poloviny louky na přelomu 19. a 20. století. Je přístupný mostem ze Smíchova nebo přívozem Pražské integrované dopravy.

19.července 2019 v 13:42, příspěvek archivován: 19.července 2019 v 13:56

Pomocí 6 C proudů jsme dostali požár pod kontrolu. Došlo však ke zřícení konstrukce. Žádné zranění zatím nemáme hlášené.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz