7. března 2018 10:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pražská policie hledá muže, který platil cizí platební kartou. Způsobil škodu za sedm tisíc

Hledaný muž (na snímku) opakovaně platil své nákupy na čerpacích stanicích cizí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hledaný muž (na snímku) opakovaně platil své nákupy na čerpacích stanicích cizí... | foto: ČTK

PRAHA Pražští kriminalisté pátrají po muži, který opakovaně platil své nákupy na čerpacích stanicích cizí platební kartou. Způsobil tím škodu zhruba 7000 korun. Na webu policisté zveřejnili záběry z bezpečnostních kamer. Majitelka o kartu přišla při cestě domů, když se vracela od přátel ze silvestrovských oslav. Jak se k ní dostal hledaný muž, policisté zatím nezjistili.

„Na záběrech z bezpečnostních kamer je vidět podezřelého, jak kreditkou platí za své nákupy na několika čerpacích stanicích v Praze. Muž použil kartu celkem patnáctkrát a způsobil škodu dosahující sedmi tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Policistům se nepodařilo vypátrat mužovu identitu, proto se obrátili na veřejnost. „Jestliže podezřelého na záběrech poznáváte, víte, kde by se mohl nacházet, či znáte jinou indicii, která by pomohla k jeho odhalení, kontaktujte linku 158,“ vyzval mluvčí.

Případ policisté vyšetřují pro podezření z trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což v případě odsouzení hrozí až dva roky vězení.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!