26. dubna 2018 12:20, aktualizováno  13:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

O Libeňském mostě se nerozhodlo. Zastupitelé po hádkách ukončili jednání

Zprávy Kloknerova ústavu o stavu Libeňského mostu připravené na stolech... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zprávy Kloknerova ústavu o stavu Libeňského mostu připravené na stolech... | foto: ČTK

PRAHA Pražští zastupitelé neschválili po několikahodinových sporech o osud Libeňského mostu program čtvrtečního jednání. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) jednání následně ukončila. Program podpořilo pouze 30 ze 65 zastupitelů. O termínu dalšího zasedání zastupitelů, rozhodne primátorka.

Zastupitelé se přeli o to, na který bod jednání bude zařazeno téma Libeňského mostu, který má být podle městské rady zbourán a na jeho místě postaven nový. Zástupci vládnoucí koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) původně chtěla téma mostu zařadit až na pozdní odpoledne. Na návrh opozičního zastupitele Ondřeje Martana (ODS) jej ale nakonec zastupitelstvo odhlasovalo jako první bod jednání.

Náměstek primátory Petr Dolínek na jednání pražského zastupitelstva.
Pražský zastupitel Matěj Stropnický ukazuje zprávu Kloknerova ústavu o stavu...

Nelíbilo se to zastupiteli a starostovi Prahy 7 Janu Čižinskému (KDU-ČSL/Trojkoalice). Po sporech, zda si jako poslanec může vzít slovo v průběhu hlasování, nakonec zastupitelé program neschválili. Čižinský svůj postoj hájil tím, že brzké zařazení materiálu znemožní obyvatelům přijít na jednání zastupitelstva.

„Pan Čižinský nehlasoval pro program a někteří členové Trojkoalice tak v rozporu s tím, co jsme byli domluveni, a tím pádem prostě program nebyl odhlasován a tím pádem zastupitelstvo nemá o čem jednat,“ řekla Krnáčová. Další jednání by mohla svolat ještě v průběhu čtvrtka, podle svých slov to ale neplánuje. Následující jednání by tak mohlo být až za týden.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!