Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Prchal po volební prohře končí u Babiše. Po deseti letech

Radost z vítězství. Babiš s PR manažerem Markem Prchalem po volbách v roce 2017 foto:  Michal Růžička, MAFRA

Marketér Marek Prchal a bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) ukončili spolupráci, která trvala deset let. Prchal to potvrdil serveru Info.cz.
  15:59aktualizováno  16:39

„Bylo to deset let, které jsou jednou za život,“ řekl serveru Prchal. „S Andrejem Babišem jsme se rozloučili a popřáli si hodně štěstí,“ dodal. Na svém Twitteru ke konci spolupráce Prchal uvedl pouze krátce „Tak teď.“

Prchal byl součástí marketingového týmu ANO od roku 2013, kdy se hnutí dostalo do Sněmovny se ziskem 47 mandátů. Stalo se součástí vlády Bohuslava Sobotky spolu s ČSSD a KDU-ČSL.

Prchal jako odborník na on-line komunikaci a sociální sítě byl od té doby u všech kampaní. Babiš ho po sněmovních volbách v roce 2017 označil za „génia sociálních sítí“, chválil ho i za knihu O čem sním, když náhodou spím.

Marketér stál také u zrodu webu Médiář.cz, který se zaměřuje na marketing a média. V minulosti mimo jiné radil pražské primátorce Adrianě Krnáčové. Kromě toho se věnoval grafickému designu a žurnalistice.

Před začátkem spolupráce s hnutím ANO se Prchal podílel i na kampani Institutu politického marketingu Přemluv bábu. Byl dále spoluautorem kampaní pro ROPID, Dopravní podnik hl. m. Prahy, Milku nebo Snickers.

Sdružení reklamních profesionálů Art Director’s Club Czech Republic (ADC) vyloučilo ze svých řad Marka Prchala už minulý týden kvůli prezidentské kampani Andreje Babiše, na níž se podle nich Prchal spolupodílel. Členové klubu se od jeho aktivit distancují, Babišovu kampaň před druhým kolem prezidentských voleb označili za neetickou. ADC to uvedlo na svém webu. Jde o první vyloučení člena v historii sdružení.

Babiš nakonec ve druhém kole prezidentské volby prohrál o téměř milion hlasů s bývalým vysokým představitelem NATO generálem Petrem Pavlem. Babiš čelil kritice za billboardy s textem „Nezavleču Česko do války. Jsem diplomat. Ne voják. Prezident Babiš.“

Kritici mu vyčítali, že straší voliče. Babiš přiznal, že se text nepovedl, a slíbil, že ho změní. Na billboardech se pak objevily nové plakáty s nápisem „Generál nevěří v mír“ s dovětkem „Volte mír. Volte Babiše“.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat