28. července 2013 8:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Přečtěte si usnesení, proč policie obstavila majetek miliardáře Tykače

Pavel Tykač | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Tykač |

PRAHA Miliardář Pavel Tykač má zablokované některé účty a nemovitosti. Důvodem je údajný podvod, kterého se měl dopustit tím, že společně s dalšími spolupachateli neoprávněně vyváděl peníze z CS Fondů. Drobní akcionáři přišli o více než miliardu korun. LN a server Lidovky.cz získaly usnesení, na základě kterého policie obstavila Tykačův majetek.

Tykač jakékoliv nezákonné jednání vždy odmítal. Policie ale tvrdí, že od léta roku 1994 do listopadu 1996 jeho skupina Motoinvest navzájem personálně a majetkově propojených firem, kam patřily Plzeňská banka, C. A. S. 2, C. A. S. 8, C. A. S. 9, I. F. S., Agrobanka, Homa, KreditAktiv a Atlantic Investic Group, připravila odčerpání peněz z CS Fondů. Mezi listopadem roku 1996 a březnem 1997 pak z fondů skrze prostředníka, kterým byla makléřská společnost Umana, skutečně odčerpali 1,23 miliardy korun.

Podle odůvodnění policejního usnesení, kterým policie 16. července rozhodla o zajištění Tykačova majetku, si dnešní dolarový miliardář v roce 1997 přišel na 20 milionů německých marek. To bylo při tehdejším kurzu 341 740 000 korun.

Nepřehlédněte

Tento výnos z trestné činnosti podle policie není možné získat zpět. „Prostředky byly převedeny na účty různých společností v Evropě a v USA a následně zašantročeny,“ praví se v odůvodnění . Náhradou jsou pro policii finanční prostředky a nemovitosti, které s touto kauzou bezprostředně nesouvisejí.

Najdete na Lidovky.cz