13. srpna 2018 7:56 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ubití manželé, znásilněné dcery. Začíná soud se spolupachatelem vraždy v zahrádkářské kolonii na Ústecku

Jaroslav Topinka, pravděpodobný spolupachatel Miroslava Benáka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Topinka, pravděpodobný spolupachatel Miroslava Benáka. | foto: ČTK

Ústí nad Labem Pravděpodobný spolupachatel vraha manželů v chatové oblasti ve Střížovicích na Ústecku v pondělí stane před ústeckým krajským soudem. Vražda se stala v noci na 8. ledna. Obžalovaný Jaroslav Topinka se podle informací policie nepodílel přímo na zavraždění muže a ženy, ale vrahovi Miroslavu Benákovi pomáhal se svázáním tří dětí manželů. Topinkovi hrozí za zbavení osobní svobody a omezování domovní svobody až 16 let vězení. Benák po činu spáchal sebevraždu.

Topinka a Benák šli podle vyšetřovatelů do chaty v zahrádkářské kolonii pro osm milionů korun, které prý v chatě měly být. Do chaty vešli 7. ledna večer. Uvnitř byl manželský pár a jejich tři děti, dvacetiletý syn a dvě nezletilé dcery. Společně je spoutali lepicími páskami. Topinka pak podle obžaloby místo opustil s 600 korunami, které muži v chatě našli. Benák následně ubil manželský pár k smrti a sám spáchal sebevraždu, uvedla policie. Topinka se přihlásil na policii sám 12. ledna.

Jednání u soudu jsou naplánována od pondělka do středy a také příští týden v pondělí a úterý. Topinka před soudem nebude stát poprvé, jde o recidivistu.

Topinka v pondělí stane před soudem.
Policisté hlídající vjezd do zahrádkářské kolonie.
ČTK

Najdete na Lidovky.cz