• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Předsedové stran se v Senátu radí, zda mají obě komory parlamentu využít článek...

Předsedové stran se v Senátu radí, zda mají obě komory parlamentu využít článek 66 Ústavy a zbavit pravomocí prezidenta Miloše Zemana. Andrej Babiš (vlevo) a Petr FIala. (19. října 2021) | foto: Petr Topič, MAFRA

Premium

Předávání moci už probíhá, Fiala se na dvě hodiny sešel s Babišem. Řešili spolu covid i praktické věci

Covid 19
  •   21:48
Máme jednu vládu jmenovanou. Druhou připravenou vládnout, ale nejmenovanou. A do toho prezidenta, u kterého jen pár hodin po propuštění z více než měsíční hospitalizace v Ústřední vojenské nemocnice zjistili covid. I přes dramatické zvraty v očekávání, kdy bude po volbách jmenovaná nová vláda v čele s Petrem Fialou, přece jen předávání moci neformálně probíhá. Ve středu se kvůli tomu setkal šéf ODS Petr Fiala s dosluhujícím premiérem Andrejem Babišem.

Informaci potvrdily serveru Lidovky.cz dva zdroje. A to jak z týmu nově nastupující vlády, tak od Babiše. „Bavili se spolu asi dvě hodiny. Počítalo se s tím, že Zeman jmenuje Fialu premiérem v pátek. S tím souvisí řada praktických kroků. Fakticky budeme mít od té chvíle premiéry dva, ale jednoho bez jmenovaných ministrů,“ vysvětlil pro Lidovky.cz důvěryhodný zdroj důvody schůzky.

Chcete číst dál? Zbývá vám 78 % k dočtení.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s
Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství můžete kdykoliv zrušit a je bez závazků.
Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.
Autor: Martin Shabu Lidovky.cz