Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Pátek přinese tropické teploty, poté silné bouřky. Hrozí i rozvodnění řek

ilustrační snímek foto: Radek Vebr, MAFRA

Velmi silné bouřky v pátek zasáhnou téměř celou Českou republiku, varují meteorologové. Doprovodí je nárazy větru až 90 km/h, kroupy velké až 2 cm a přívalový déšť. Hrozí rozvodnění řek. Teploty na mnoha místech překročí 31 stupňů.
  6:48aktualizováno  11:16

Ve čtvrtek bude většinou polojasno, ráno ojediněle mlhy. Večer na západě Čech přibývání oblačnosti a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty 23 až 28 °C, v 1000 m na horách kolem 18 °C, na Šumavě kolem 22 °C. Slabý východní až severovýchodní vítr 1 až 4 m/s, na východě zpočátku vítr mírný 2 až 6 m/s.

V noci na pátek bude polojasno až oblačno, místy přechodně i skoro jasno. Nejnižší teploty 18 až 14 °C. Slabý proměnlivý nebo jižní vítr do 3 m/s.

V pátek přes den bude podle meteorologů skoro jasno až polojasno. Odpoledne a večer od západu přibývání oblačnosti a na většině území přeháňky a bouřky i silné nebo velmi silné. Ojediněle se mohou vyskytnout velmi silné bouřky doprovázené kroupami, nárazy větru a přívalovými srážkami. Nejvyšší teploty 28 až 33 °C. Slabý, během dne mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude odpoledne a večer s výjimkou krajního východu měnit na západní a v bouřkách výrazně zesílí.

V sobotu meteorologové očekávají zpočátku oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, místy bouřky, i silné. Během dne přechodně ubývání oblačnosti a srážek a večer od jihozápadu zejména v Čechách opět déšť, přeháňky a místy bouřky. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C, na západě až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, na Moravě a ve Slezsku až 28 °C. Mírný vítr západních směrů 2 až 6 m/s bude k večeru slábnout. V bouřkách vítr zesílí.

V neděli předpovídají zpočátku oblačno až zataženo, zejména v Čechách místy déšť, přeháňky nebo bouřky. Během dne ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, na západě až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, na jihovýchodě až 26 °C. Slabý, během dne mírný vítr severních směrů 2 až 6 m/s v bouřkách zpočátku zesílí.

Radarový snímek srážek

Aktuální radarový snímek srážek nad Českou republikou. Více na Pocasi.iDNES.cz

V pondělí bude podle meteorologů většinou polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý, během dne mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka: Většinou polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý, během dne mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Podívejte se i na naše další nekonečné přenosy

Sledovat na iDNES.tv
Autor: