Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Místopředseda Pirátů se vzdal všech funkcí. Martin Kučera končí z osobních důvodů

Česko

  14:06
Místopředseda Pirátů Martin Kučera v pondělí rezignoval na všechny stranické funkce. Za jeho rozhodnutím stojí převážně osobní důvody, uvedl na pirátském fóru. V předsednictvu strany byl od roku 2020, v hlasování o vstupu do vlády však nezastával jasný názor.

Bývalý místopředseda Pirátů Martin Kučera foto: Michal Valenta

„Je mi to líto, ale tímto s okamžitou platností rezignuji na všechny vnitrostranické funkce. Důvody jsou převážně osobní, nebudu je zde rozepisovat, vzhledem k tomu, jak negativní a nepřátelská je nemalá část společensko-mediálního prostředí (jak víme zejména z posledního roku),“ uvedl Kučera na pirátském fóru.

K rozhodnutí dospěl dva týdny po referendu, ve kterém Piráti schválili vstup do vlády,  na které se domluvila koalice SPOLU s Piráty a hnutím STAN. Pro bylo 888 z 1082 členů Pirátů, kteří se zúčastnili internetového hlasování. Podporu návrhu tak vyjádřilo 82,1 procent hlasujících.

Podle informací deníku Právo Kučera nebyl před hlasováním rozhodnut, jak bude hlasovat. Byl toho názoru, že Piráti nesmí kumulovat funkce poslance a ministra.

Kučera ve straně zastával funkci vedoucího administrativního odboru, v předsednictvu působil od roku 2020. Po jeho odchodu v republikovém předsednictvu zůstávají už jen čtyři členové, a to předseda strany Ivan Bartoš, místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová, místopředsedové Pirátů Radek Holomčík a Vojtěch Pikal.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Mohlo by vás zajímat