2. prosince 2017 17:35, aktualizováno  18:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Předsedou středočeské ODS zůstává Skopeček, dostal 101 hlasů ze 111

Jan Skopeček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Skopeček. | foto: Foto Michal SváčekMAFRA

KUTNÁ HORA Předsedou středočeské ODS zůstává i nadále její dosavadní předseda Jan Skopeček. Na sobotním regionálním sněmu pro něj hlasovalo 101 ze 111 delegátů. Proti Skopečkovi kandidoval na předsedu Lukáš Rak, který dostal šest hlasů.

Místopředsedy středočeské ODS byli zvoleni Pavel Pavlík, Tomáš Vokurka, Miroslav Bernášek, Tomáš Martinec a Raduan Nwelati. Informoval o tom sám Skopeček.

Bernášek, Vokurka a Nwelati působili jako místopředsedové i dosud. Spolu s nim byli místopředsedy také Michal Pánek a Martin Smetana, kteří v sobotu sice na pozici kandidovali, ale nebyli zvoleni. Jako další kandidoval také Petr Bendl, ani on na post místopředsedy nedosáhl.

Nejvíce hlasů získal Pavel Pavlík, pro kterého hlasovalo 79 delegátů. Nejméně naopak získal Nwelati, kterého volilo 62 členů.

Skopeček: ODS je pravice, nemá koketovat se středem

Skopeček po svém znovuzvolení předsedou poděkoval svým kolegům. „Skutečně 101 hlasů považuji za úspěch. Platí, že obhajovat je často těžší, než když člověk kandiduje a je zvolen poprvé. Já ten úspěch přičítám do značné míry tomu, že se nám ve středních Čechách podařila kampaň do poslanecké sněmovny a že ten výsledek kandidátky, kterou jsem měl tu čest vést, tak ten výsledek v regionu byl dobrý,“ uvedl Skopeček.

Cílem jeho práce v budoucnu podle něj bude především příprava a pomoc jednotlivým kandidátům ODS v komunálních volbách. „Budu pracovat na tom, aby ODS byla jasně pravicově zaměřená strana, která nekoketuje příliš se středem, ale snaží se získat skutečné pravicové voliče, kterých je podle mého názoru spousta, jen je potřeba je oslovit a získávat jejich důvěru,“ dodal Skopeček.

Středočeská ODS v sobotu jednohlasně nominovala jako svého kandidáta na předsedu strany dosavadního šéfa Petra Fialu. Na pozici místopředsedy sněm navrhl starostu obce Líbeznice Martina Kupku, který také usedne ve Sněmovně. O celostátním vedení budou občanští demokraté rozhodovat 13. ledna v Ostravě.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz