Neděle 29. března 2020svátek má Taťána 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Filip skutečně prodělal infarkt, lékaři ho zachytili v časném stadiu. Má šanci na rychlé propuštění

Předseda KSČM Vojtěch Filip na tiskové konferenci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda KSČM Vojtěch Filip na tiskové konferenci. | foto: ČTK

Praha  Místopředseda sněmovny a předseda KSČM Vojtěch Filip měl ve středu dopoledne infarkt. Lékaři ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) na pražském Karlově náměstí ho zachytili v časném stadiu a Filip je po jejich zákroku ve stabilním stavu s nadějí na časné propuštění do domácí péče. Sdělil to přednosta II. interní kliniky VFN Aleš Linhart.

Zástupci KSČM uvedli, že Filip podstoupil kardiologický zákrok, při kterém mu lékaři zprůchodnili cévy. Filip napsal, že nemocnici opustí ve čtvrtek a v pátek bude zpět v práci.

Podle mluvčí KSČM Heleny Grofové je Filip nyní v péči lékařů na jednotce intenzivní péče. „Vše dopadlo dobře a jsem v pohodě. V pátek jsem v práci, pustí mě zítra,“ napsal Filip ČTK v textové zprávě.

Politik Vojtěch Filip hovoří na slavnostním otevření nového úseku dálnice D3...
Zleva předseda KSČM Vojtěch Filip a místopředseda Stanislav Grospič.

Linhart uvedl, že Filip byl přijat s bolestí na hrudi. „Byl zjištěn infarkt myokardu v časném stadiu a ošetřen intervenční metodou. Díky tomu je jeho stav stabilní s nadějí na časné propuštění do domácí péče, pokud nenastane nečekaná komplikace,“ řekl.

Filipovi se dopoledne podle místopředsedy KSČM Stanislava Grospiče udělalo nevolno ve stranickém sídle v ulici Politických vězňů v Praze. „Byla to náhlá indispozice a byl odvezen rychlou záchrannou službou,“ uvedl.

Pětašedesátiletý politik bude na jaře obhajovat mandát předsedy KSČM. V čele komunistů stojí od 1. října 2005.

Na Filipově případu je podle Linharta patrné, že v Česku funguje dobře propracovaný systém péče o nemocné s akutním infarktem. „Důležité bylo, že příjezd do kardiocentra neoddaloval a díky tomu je možné očekávat příznivý průběh,“ uvedl lékař.

Mírně se tak zkomplikovalo jmenování Stanislava Křečka do funkce ombudsmana. Kvůli tomu, že je předseda sněmovny Radek Vondráček na návštěvě Laosu a Thajska, jej měl jmenovat právě Filip. Nakonec se tohoto úkolu zhostil další místopředseda sněmovny Tomio Okamura.

,
Premium

KOMENTÁŘ: Koronavirus je hrou o čas. Do roka onemocníme všichni

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejdéle do roka koronavirem onemocníme všichni. Jde jen o to, aby se lidé s těžším průběhem choroby mohli během...

Premium

Úspěšný recept na koronavirus pochází z Číny a zní jasně: Chce to být tvrdý!

Lidé v ochranných rouškách během ranní dopravní špičky v Pekingu (9. března... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Inspirace pro svět: Jak se vlastně Číně podařilo silně zkrotit zákeřnou chorobu? Zatímco pro většinu Západu se...

Premium

Koronavirus nám vletěl do imunitně naivní populace, tvrdí parazitolog Ježek

Petr Ježek, primář laboratoře klinické mikrobiologie a parazitologie nemocnice... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tým primáře Oddělení klinické mikrobiologie a parazitologie Petra Ježka z příbramské oblastní nemocnice je jedním z...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTROMECHANIK V PROVOZU

Advantage Consulting, s.r.o.
Liberecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz