12. června 2018 15:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Představenstvo odvolalo pohřešovaného Petříka (ČSSD) z čela olomouckých technických služeb

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Pohřešovaný Miroslav Petřík z Olomouce, místopředseda krajského výboru ČSSD v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohřešovaný Miroslav Petřík z Olomouce, místopředseda krajského výboru ČSSD v... | foto: ČTK

OLOMOUC Představenstvo Technických služeb města Olomouce (TSMO) v pondělí na mimořádném zasedání odvolalo pohřešovaného radního Miroslava Petříka (ČSSD) z místa ředitele a předsedy představenstva městské firmy.

Důvodem je dlouhodobá nepřítomnost v zaměstnání, řekl v úterý místopředseda představenstva TSMO Miloslav Strýček. Místopředseda krajského výkonného výboru ČSSD Petřík se už přes měsíc pohřešuje, policie po něm nadále pátrá. Vypsáno bude výběrové řízení na nového ředitele TSMO.

„Osobně si práce pana Petříka pro akciovou společnost velmi vážím, zákoník práce ale platí pro všechny bez rozdílu,“ komentoval rozhodnutí o ukončení pracovního poměru s Petříkem místopředseda představenstva TSMO Miloslav Strýček.

O volbě nového předsedy představenstva a vypsání výběrového řízení na ředitele společnosti se představenstvo TSMO podle Strýčka poradí s vlastníkem, tedy městem, a následně rozhodne na svém dalším zasedání. „Jsem rád, že společnost i přes nepřítomnost ředitele dále funguje a plní úkoly veřejné služby,“ uvedl Strýček.

Policie dál intenzivně pátrá

Pohřešovaný sociálnědemokratický radní Petřík v neděli 6. května odešel z místa svého bydliště v Olomouci neznámo kam a od té doby o sobě nepodal zprávu. Policie následně oznámila, že byl spatřen v Brně tři dny poté, co odešel z domu.

Regionální média spekulují o tom, že Petříkovo zmizení může souviset s prověřováním veřejných zakázek na protipovodňová opatření v Olomouci. Hanácký večerník pak přišel s hypotézou, že Petřík mohl být zařazen do programu na ochranu svědků. Policie ale následně zopakovala, že po Petříkovi dál intenzivně pátrá.

TSMO jsou akciovou společností, kterou stoprocentně vlastní město Olomouc. Firma se stará například o svoz komunálního odpadu, údržbu veřejné zeleně či čistotu ve městě. Petřík v představenstvu TSMO usedl v roce 2000 a později se stal ředitelem firmy.

ČTK
  • 0Diskuse