28. září 2017 11:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Přeháňky, ochlazení a mlhy. Takový je výhled počasí na následující dny

Dešťové přeháňky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dešťové přeháňky. | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

PRAHA Polojasno, místy mlhy a občasné přeháňky - takové je počasí, které Český hydrometeorologický ústav očekává v následujících dnech. Zatímco ještě ve čtvrtek a v pátek vystoupí teplota až k 21 °C, postupně se začne ochlazovat a příští týden už teploměr ukáže maximálně 17 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno až skoro jasno, ráno a dopoledne se mohou místy objevit mlhy, zejména na jihozápadě Čech. Na západě Čech postupně přibude oblačnosti, ojediněle mohou přijít přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C.

Také v pátek bude nejprve polojasno, na západě Čech se ale při zvětšené oblačnosti mohou ojediněle objevit přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 10 až 6 °C, přes den vystoupají k 17 až 21 °C. 

V sobotu očekáváme polojasno, během dne v Čechách ale bude přibývat oblačnost a na západě se ojediněle přidají přeháňky. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C. 

Neděle přinese oblačnou až zataženou oblohu. V Čechách se místy objeví déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku bude polojasno. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 11 až 7 °C, při malé oblačnosti až 5 °C. Nejvyšší denní teploty budou 15 až 19 °C. 

Také v začátku příštího týdne bude polojasno a místy se mohou objevit přeháňky. V pondělí vystoupají denní teploty až k 17 °C , od úterý do čtvrtka se podle Českého hydrometeorologického ústavu budou pohybovat mezi 11 až 16 °C.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz