23. září 2016 16:04 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Premiér chce řešit pražská P+R. S hledáním míst pro záchytná parkoviště pomůže stát, řekl

Bohuslav Sobotka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohuslav Sobotka. | foto: MAFRA

PRAHA Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) stát pomůže s hledáním pozemků pro záchytná parkoviště, která prosazuje Středočeský kraj po zavedení dalších pražských parkovacích zón. „Pokládám za velmi rozumné, aby vláda zmapovala možnosti, které má z hlediska poskytnutí státních pozemků pro budování parkovišť,“ uvedl Sobotka.

Sobotka to řekl na páteční tiskové konferenci po jednání se středočeských hejtmanem Milošem Peterou (ČSSD).

Středočeský kraj nedávno vyzval pražský magistrát k pozastavení rozhodnutí o zřízení parkovacích zón v Praze 5 a 6. Komplikuje parkování Středočechům, kteří do metropole dojíždějí do zaměstnání. Zóny by podle usnesení zastupitelů neměly platit, dokud nebudou vybudována odpovídající záchytná parkoviště. Podle hejtmana Petery by se také neměly zavádět další zóny. Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) uvedla, že pozastavení zón není řešením a prioritou je vyjít vstříc rezidentům.

Sobotka se chce obrátit na ministerstva dopravy a financí, která by prostřednictvím podřízených organizací, jako jsou Správa železniční dopravní cesty nebo Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových mohla mít k dispozici vhodné pozemky.

Opoziční ODS považuje páteční jednání hejtmana a premiéra za projev populismu a alibismu těsně před volbami. „Vedení kraje v čele s ČSSD nebylo schopno čtyři roky řešit vážné dopravní problémy kraje a koncepčně se připravit na zavedení modrých zón v Praze vybudováním záchytných parkovišť, ačkoliv o spuštění systému parkování pro obyvatele Prahy se ví minimálně rok a půl,“ uvedl regionální manažer středočeské ODS Lukáš Toman Paclt.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.