28. ledna 2017 17:50, aktualizováno  20:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Premiér Sobotka na jihu Čech nezískal nominaci na předsedu ČSSD

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 22Diskuse
Bohuslav Sobotka a ostatní straníci na sjezdu ČSSD v Jižních Čechách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohuslav Sobotka a ostatní straníci na sjezdu ČSSD v Jižních Čechách. | foto: ČTK

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU Jihočeští sociální demokraté v sobotu na krajské konferenci v Hluboké nad Vltavou neschválili nominaci premiéra Bohuslava Sobotky na předsedu strany. Předcházejících 12 krajských konferencí Sobotku v čele strany podpořilo. Na prvního místopředsedu Jihočeši navrhli Jeronýma Tejce.

O výsledcích jihočeské krajské konference informoval krajský tajemník strany Karel Vrkoč. O nominaci do vedení strany budou ještě jednat sociální demokraté v Moravskoslezském kraji. Volební sjezd ČSSD se koná letos v březnu.

Nominaci Sobotky na předsedu ČSSD podpořilo na jihu Čech 56 ze 144 účastníků krajské konference, uvedl Vrkoč. Jihočeskou organizaci ČSSD i po sobotě povede hejtman Jiří Zimola, který je řazen ke stranickým kritikům Sobotky. „Platí stále to, co říkám. Cítím se být povinován vůči svým hejtmanským povinnostem zde v Jihočeském kraji,“ řekl Zimola.

Tejc na twitteru uvedl, že v Jihočeském kraji se na první z krajských konferencí o nominacích na sjezd ČSSD hlasovalo tajně. O nominaci na prvního místopředsedu strany se Tejc ucházel spolu s ministrem vnitra Milanem Chovancem. Získal 106 hlasů, zatímco pro Chovance hlasovalo 26 delegátů.

28.ledna 2017 v 16:33, příspěvek archivován: 28.ledna 2017 v 20:13

Prvni tajne hlasovani o nominacich na Sjezd ČSSD na krajskych konferencich - Jihoceska konference: Tejc 106, Chovanec 26. Vazim si podpory!

Prvním místopředsedou ČSSD by podle většiny regionálních organizací měl zůstat ministr vnitra Milan Chovanec, kterého si po svém boku přeje i Sobotka. Tejce na tuto funkci kromě Jihočechů nominovala zatím jen jihomoravská ČSSD. Členové strany na Vysočině na prvního místopředsedu nenavrhli nikoho.

Nominaci na posty řadových místopředsedů v sobotu v Jihočeském kraji získali Lenka Teska Arnoštová, Petr Dolínek, Lubomír Zaorálek a Jan Hamáček. Neuspěla naopak Michaela Marksová.

V krajských volbách sociální demokraté na jihu Čech zvítězili a Zimola potřetí obhájil místo hejtmana. Kraj vede koalice ČSSD, ANO a hnutí Jihočeši 2012.

ČTK
  • 22Diskuse

Najdete na Lidovky.cz