Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Přemluv Issovou a Mádla. Parodie vyzývá 'volte levici'

Česko

  10:43aktualizováno  12:52
PRAHA - Video Přemluv bábu, která má podle Marthy Issové a Jiřího Mádla volit pravici, už má konkurenci. Netrvalo dlouho a na internetu se objevily parodie, které oba mladé herce tak trochu chytají za slovo.

Parodie na video Přemluv bábu. foto: YouTube

ČTĚTE VÍCE:

První z nich je sestříhaná verze originálního spotu. Končí triumfálním 'volit levici'. Autor videa ProtiODS zkrátka Marthu Issovou a Jiřího Mádla trochu pokřivil, a to i jejich slova. Oba mladí herce tak levici nakonec chválí.

Již tradičně se v parodiích na politická videa objevuje Adolf Hitler. A nechybí ani v parodii s názvem Přemluv Mádlu. "Pravou rukou všude na světě lidi používají k pozdravu," říká Martha Issová a za ní se objeví Adolf Hitler se vztyčenou pravicí.

Svoji vteřinu slávy si užije i logo Dělnické strany sociální spravedlnosti, a to ve chvíli, kdy Issová ponouká obyvatele, aby volili "nějakou novou pravicovou stranu". Krátce po zveřejnění tohoto článku však bylo video 'odstraněno z důvodu porušení smluvních podmínek'.

Do třetice všeho dobrého. Zatím poslední parodie, která vznikla, si jako podkres zvolila píseň skupiny Sto zvířat Nikdy nic nebylo.

Přemluv Issovou a Mádla
Originální video se nelíbí ani zakladateli skupiny Přemluv Issovou a Mádla, která vznikla na sociální síti Facebook. Téměř 1 600 uživatelů se přidalo k jeho názoru, že spot zesměšňuje staré lidi.

"Zírám s otevřenou pusou na dva reprezentanty mladé 'kulturní elity', kterak se bezostyšně pouští do primitivního verbálního útoku vůči starým lidem, prokládaného extra-trapnými vtipy ve stylu spojení příjmení Milana Kundery s obrázkem vagíny," profiluje skupinu její zakladatel.

Originální skupina Přemluv Bábu! má přes 4 300 fanoušků. Podle příspěvků je jasné, že se autoři videa těší zájmu a užívá si i negativní ohlasy. "Máme pocit, že naše video je nejkomentovanější video na YouTube. :-) Půlka lidí nás nenávidí a jedna paní nás prý nahlásila. Tak snad nás nezakážou," objevilo se ve skupině den po zveřejnění.

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Prodej bytu OV 2+1/L, 2.880.000, Čáslav
Prodej bytu OV 2+1/L, 2.880.000, Čáslav

Žitenická, Čáslav - Čáslav-Nové Město, okres Kutná Hora
2 880 000 Kč