Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Prodavačka zbraní zloděje při přepadení zastřelila, podle policie v sebeobraně

Česko

  12:48
Praha - Pondělní přepadení obchodu se zbraněmi v centru Prahy kvalifikovala policie nejen jako loupež, ale také jako pokus o vraždu. Z dosavadních výsledků vyšetřování zatím plyne, že žena z obchodu na lupiče vystřelila v rámci nutné obrany, a nedopustila se tak ničeho protiprávního. Na webu to v úterý uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Krátce po 11:00 se k místu přepadení v Opletalově ulici sjelo několik houkajících policejních aut, vzápětí také záchranáři. Policisté ulici částečně uzavřeli, okraje ulice hlídali zakuklení policisté se samopaly. foto: ČTK

Přepadení obchodu se zbraněmi v Praze: podezřelý zemřel, prodavač je pobodaný

Incident se stal v pondělí dopoledne v Opletalově ulici u Václavského náměstí. Jedenatřicetiletý muž vstoupil do obchodu, kde podle policie zaútočil na prodavače a následně došlo ke střelbě. Pracovnice pojišťovny, která sídlí ve stejném domě, uvedla, že útočník nejprve zranil nožem prodavače a prodavačova kolegyně následně pachatele postřelila. Násilník později zemřel v nemocnici.

Později byl z budovy na nosítkách vyvezen další muž, který měl na krku...
Při přepadení obchodu se zbraněmi v centru Prahy byl dopoledne zraněn prodavač...

Mužova smrt nemá vliv na to, že trestní řízení bude pokračovat dál. Kauzu řeší oddělení vražd. „Závěrem nutno zmínit, že podezřelý muž měl kriminální minulost majetkového, drogového i násilného charakteru,“ dodal Daněk.

V nemocnici po útoku skončil i pobodaný čtyřiačtyřicetiletý prodavač, který prodělal závažný lékařský zákrok. Mluvčí Ústřední vojenské nemocnice Jitka Zinke v úterý řekla, že pacient není v ohrožení života.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!