Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Přeplacená‘ poradkyně ministra obrany Stropnického Lieblová končí

Česko

  14:21
PRAHA - Poradkyně ministra obrany Zuzana Lieblová končí. Martin Stropnický to oznámil měsíc poté, co vyšlo najevo, že je Lieblová na poměry ministerských poradkyň velice nestandardně placená. Konkrétně bere víc, než dokonce náčelník generálního štábu.

Snídaně M. Stropnický 8 foto: MAFRA

„Ona stejně nebyla a není honorována tak, jak byla v té funkci předešlé, ale byla ochotná prostě na tu dobu určitou pro nás pracovat za podmínek, které jsou na státní správu lehce nadstandardní. Ale nemyslím si, že jsou v rozporu s dobrými mravy,“ hájil Stropnický plat Lieblové při zasedání parlamentu. Tam se do něj kvůli Lieblové opřel poslanec za ČSSD Antonín Seďa, informoval server euro.cz.

Lieblová při nastoupení do funkce brala v průměru 107 250 korun měsíčně. Číslo o necelé tři tisíce kleslo, ale přesto se jedná o nestandardní sumu. Například v porovnání s ročním platem náměstka pro vyzbrojování Daniela Koštovala si přišla na přes 100 000 korun více.

Stropnický na její obranu také zmiňoval její zkušenosti v poradenské společnosti KPMG. To je ale podle jejího životopisu praxe již 13 let stará.

Autor:

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

dílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...

Mohlo by vás zajímat