Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Přerovská policie navrhla obžalovat muže kvůli usmrcení ročního dítěte psem

Česko

  10:50
Přerov - Policie navrhla v případu dítěte z Přerova, které napadl a usmrtil pes, obžalovat třicetiletého muže. Obviňuje ho z usmrcení z nedbalosti, muži hrozí až šest let vězení, řekla v úterý přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) foto: Marie Stránská, MAFRA

Pes napadl ročního chlapce v bytě v přerovské části Předmostí na konci prosince loňského roku. Třicetiletý muž byl v osudnou chvíli v bytě. Policie již případ ukončila, nikdo jiný obviněn nebyl.

„Ve věci této tragické události bylo vedeno vyšetřování, které bylo v těchto dnech skončeno. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci návrh na podání obžaloby proti obviněnému třicetiletému muži ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti,“ uvedla policejní mluvčí Zajícová.

Po útoku psa zemřelo v bytě v Přerově malé dítě. Policisté zjišťují příčinu

Muži hrozí sazba jeden rok až šest let. Stíhán je za to, že podle trestního řádu porušil důležitou povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona. V jakém vztahu k dítěti byl obviněný muž, policie neuvedla. S největší pravděpodobností se jednalo o rodinného příslušníka. „Muž se v osudnou chvíli nacházel v bytě,“ doplnila Zajícová.

Neštěstí se stalo loni 29. prosince v bytě panelového domu v přerovské místní části Předmostí při návštěvě babičky napadeného chlapečka. Na dítě v bytě zaútočil pes. Podle neoficiálních informací patřil pes tetě napadeného dítěte. Dítě zemřelo po útoku zvířete na místě, záchranáři mu již nedokázali pomoci. Pes je v současné době v útulku a o jeho dalším osudu rozhodne v trestním řízení soud, dodala Miluše Zajícová.

Případ vyšetřovali policisté půl roku, zpočátku nevyloučili, že se počet obviněných rozšíří. Před soudem však nakonec stane pouze třicetiletý muž, nikdo jiný v případu stíhán není. Policisté si kvůli objasnění tragédie vyžádali také znalecké posudky. Na základě znaleckého zkoumání bylo podle Zajícové zjištěno, že pes je zdravý a vlastnosti a temperament odpovídají jeho typu a rase.

Autor: