Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Přes Újezd nepojedou tramvaje ani auta

Česko

PRAHA Měsíční oprava klíčové tramvajové trati mezi Andělem a Újezdem, kvůli níž nebudou v této lokalitě jezdit tramvaje, omezí také motoristy. Uzavírka bude platit od 8. května do 5. června.

Pražský magistrát a dopravní podnik prosí řidiče a cestující o trpělivost. „Jedná se o nepříjemnou výluku, ale je nezbytná a krátkodobá,“ uvedl mluvčí magistrátu Jiří Wolf. Tramvajová trať je v některých úsecích v havarijním stavu a vozy mohou projíždět maximálně desetikilometrovou rychlostí.

Zásadní uzavírkou pro motoristy bude neprůjezdná trasa od křižovatky Újezd a Vítězná ve směru k náměstí Kinských. Celý měsíc povede objížďka přes křižovatku Vítězné se Zborovskou. Průjezd Štefánikovou ulicí na náměstí Kinských ve směru na Újezd bude nahrazen přes Arbesovo náměstí a ulici Elišky Peškové.

V sobotu 9. května bude uzavřena obvykle velmi rušná křižovatka ulic Štefánikova a Kartouzská. Objížďky povedou přes Preslovu a Holečkovu ulici. Od pátku 8. května do soboty 23. května bude uzavřen tramvajový přejezd u ulice Petřínské a část komunikace mezi Petřínskou a Holečkovou.

Od 23. května do 4. června bude uzavřena křižovatka Štefánikovy a Holečkovy, s objížďkou ve směru do centra ulicemi Štefánikova, Arbesovo náměstí, Preslova, Elišky Peškové na Újezd. Ve směru z centra povede náhradní trasa přes přejezd tramvajové tratě u Petřínské ulice.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...