Přesilovka přinesla tři body

Teplice porazily těsně 1:0 Bohemians 1905 a i po osmi kolech zůstávají v čele první fotbalové ligy

TEPLICE Na Stínadlech se hrál zápas, na který se bude vzpomínat jen kvůli výsledku. Fotbalisté Teplic se po těsném vítězství 1:0 nad Bohemians 1905 udrželi v lize na prvním místě a nic na tom nezmění dnešní dvě dohrávky. Nováček z Vršovic po dvou vítězstvích naopak vyšel naprázdno.

Až do 78. minuty v utkání bez větších šancí všechno směřovalo k bezbrankové remíze, pak to změnil jeden povedený roh. Ve skrumáži před brankou Klokanů se po něm nejlépe zorientoval Michal Smejkal a zblízka zaznamenal jediný gól zápasu. „Bohemka působila velmi organizovaně. Potřebovali jsme to uhrát morálkou, a to se povedlo,“ potěšilo teplického kouče Jiřího Plíška.

Pro Bohemians už bylo obtížné reagovat zvlášť proto, že poslední půlhodinu hráli jen v deseti bez vyloučeného Rychlíka. „Škoda že nás rozhodčí nenechal dohrát v plném počtu,“ zlobil se trenér Bohemians 1905 Pavel Hoftych. „Pokud tam byl nějaký faul, tak útočný a Vachoušek měl dostat žlutou za simulování,“ nabídl svůj výklad klíčové situace.

Nicméně se předpokládalo, že rozjeté týmy, které v minulých kolech stoupaly tabulkou, nabídnou mnohem lepší podívanou. Skutečnost hodně pokulhávala a diváci se dlouho buď nudili, nebo alespoň opalovali, pokud v první půli usedli na slunnou část tribuny.

Klokani stříleli marně Znovu se potvrdilo, že Teplice jsou zatím nebezpečnější na hřištích soupeřů. Doma dokázali ze čtyř pokusů zvítězit teprve podruhé. Kombinačně měli potenciál předvádět větší kvalitu než jejich soupeř, nicméně série severočeských přihrávek se zadrhla vždy před pokutovým územím Klokanů.

Že tempo zápasu nebylo zrovna strhující, dosvědčuje fakt, že v rychlosti školil o generaci mladší fotbalisty šestatřicetiletý teplický veterán Pavel Verbíř.

U Bohemians zůstává stále patrné, že jde o tým, který má na kontě v tabulce víc bodů než vstřelených gólů. Možná proto, že v minulých kolech přišlo mírné zlepšení a hráči v zelenobílém možná i proto na Stínadlech pálili téměř při každé příležitosti, ovšem Grigara vystrašit nemohli. Nejnebezpečnějším střeleckým pokusem se stal centr Rótha, který by do branky zapadl, nebýt zásahu teplického brankáře.

V druhé půli vybočila z nudného scénáře kromě gólového momentu 58. minuta. Během ní se odehrály dva kritické momenty pro Bohemians 1905. Nejdřív byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Jiří Rychlík. Po přímém kopu následovala Kleinova důrazná hlavička. S pomocí tyče Sňozík míč vyrazil. Hosté už přes půlící čáru vyráželi s daleko větší obezřetností. Až v posledních dvanácti minutách se odvážili dohánět ztrátu. Neúspěšně. „Spíš jsme to měli ubránit,“ litoval záložník Jan Štohanzl.