Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Presleyho potkala ve 14 letech

Česko

NAROZENINY

LOS ANGELES Bývalá manželka krále rokenrolu, herečka a podnikatelka Priscilla Presleyová, dnes slaví pětašedesáté narozeniny.

Kromě manželství se slavným Elvisem, který se do ní zamiloval, už když jí bylo pouhých čtrnáct let (a kterému by letos bylo pětasedmdesát), se proslavila hlavně rolí ve třech dílech oblíbené crazy komedie Bláznivá střela, účinkováním v populárním seriálu Dallas a propagací úspěšné řady dámských parfémů. Priscilla Beaulieuová Wagnerová se s Presleym seznámila na americké vojenské základně v německém Bad Nauheimu, kde v té době sloužil. Po nějaké době se za ním přestěhovala do USA a v květnu 1967 se vzali. V následujícím roce se jim narodila jediná dcera Lisa Marie, která se dnes živí jako zpěvačka, krátce byla vdaná za krále popu Michaela Jacksona a hollywoodského herce Nicolase Cage.

Priscillino manželství se začátkem 70. let rozpadlo, s Elvisem však zůstali přáteli. Priscilla si otevřela úspěšný butik v Beverly Hills, kde pravidelně nakupovaly hvězdy jako Cher či Lana Turnerová. Začátkem 80. let zpřístupnila pro fanoušky Elvisův dům Graceland v Memphisu, který dnes patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce v USA. Vroce 1987 se Priscille a jejímu tehdejšímu partnerovi Marku Garibaldimu narodil syn Navarone.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!