Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Přestaňte kouřit snadno a rychle

Česko

  4:59
Lidové noviny přinášejí unikátní kurz pro všechny, kdo chtějí na Nový rok skoncovat s kouřením. Kurz vzniká ve spolupráci s Centrem léčby závislosti na tabáku. Čtenáři v něm najdou praktické informace, rady a tipy, jak bojovat se závislostí na cigaretách. Dozvědí se, jaké přípravky jim mohou pomoci. Dočtou se o nejmodernějších poznatcích odborníků specializujících se na pomoc při odvykání. A také zjistí, že při boji s nikotinem můžou pomoci lékaři a zdravotní pojišťovny.

Kouření - logo foto: Lidové noviny


Speciální příloha
Již v pondělí 31. prosince vyšla speciální příloha s praktickými informacemi, které čtenářům pomohou připravit se na  jejich  novoroční předsevzetí. Čtenáři v ní nalezli podrobný manuál pro boj s kouřením a další užitečné informace. 
 
Kouření - vzor lekceDenně lekce
Od úterý 2. ledna až do soboty 2. února vyjde v LN denně lekce kurzu.
Součástí lekce budou praktické informace, ale také unikátní malá reality show. Pět dobrovolníků bude v Lidových novinách bojovat s kouřením. Během kurzu budou docházet do Centra léčby závislosti na tabáku.
Dobrovolníci budou denně čtenářům sdělovat své dojmy, postřehy, pocity. Odborná lékařka - MUDr. Eva Králíková, CSc. - bude pocity dobrovolníků komentovat. A popřípadě jim poradí či pomůže. 
  
A navíc dárek!
V úterý 2. ledna dostanou všichni čtenáři ke každému výtisku Lidových novin Osobní odvykací plán - plakát na kvalitním papíru.
Kouření - plakát
Kouření - plakát 2
Na plakátu najdete kromě kalendáře na jeden měsíc i Test závislosti na nikotinu, Test abstinenčních příznaků a praktické tipy a rady, jak vyhrát boj s cigaretou.

Osobní odvykací plán může každý využít individuálně. Ti, kdo přestávají postupně, si mohou rozplánovat snižující se počet vykouřených cigaret, a potom zapisovat, jak plán plní. Ti, kdo používají nikotinové náhražky, si mohou zapisovat snižující se dávky. Ti, kdo přestanou najednou, mohou "stříhat metr" jako na základní vojenské službě, nebo si vést deník a poznamenávat si své pocity a abstinenční příznaky. 
Pevnou vůli Vám přejí Lidové noviny