Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

PŘESTUPY MANAŽERŮ

Česko

Drbohlava střídá v Mountfieldu Moravová

Generální ředitel společnosti Mountfield Ivan Drbohlav se po dvaceti letech stahuje z vedení firmy. Jeho pravomoci postupně přebírá nová výkonná ředitelka společnosti Jana Moravová. Drbohlav je ve firmě, která v Česku provozuje 54 prodejen se zahradní technikou, nábytkem a bazény, většinovým majitelem.

Moravová ve firmě působí šestnáct let a je menšinovou akcionářkou firmy. Vedení by měla převzít v blízké době. Podle mluvčího Mountfieldu Davida Jiruška Drbohlav nepřemýšlí o tom, že by firmu prodal. Prodejce zahradní techniky a bazénů Mountfield pod vedením nové ředitelky letos plánuje investovat do přemístění tří starých prodejen do regionálních center a nabrat 120 nových zaměstnanců. Také mapuje německý a rakouský trh, kam se v budoucnu chystá expandovat. Společnost Mountfield loni na tuzemském trhu po předchozím poklesu zvýšila tržby meziročně o pět procent. V roce 2009 se tržby prodejen Mountfield snížily o 363 milionů korun na 3,259 miliardy korun. Podle Jiruška předloňský pokles tržeb zapříčinila hospodářská krize, která zasáhla i prodejce potřeb pro zahrádkáře a kutily. V roce 2004 společnost Mountfield vstoupila na Slovensko, kde nyní provozuje sedmnáct prodejen.

Cingr mění post v Agrofertu

Petr Cingr bude působit pouze jako místopředseda představenstva Agrofert Holding. Do jeho kompetencí spadá řízení obchodu a výroby hnojiv a biopaliv. Od 1. 2. rovněž působí na pozici generálního ředitele a předsedy představenstva společnosti Lovochemie, a. s. Z titulu předsedy představenstva bude řídit rovněž společnosti PREOL a Duslo, a. s. V zemědělském odvětví skupiny Agrofert bude odpovědný za management společností vyrábějících krmné směsi a podniků zaměřujících se na chov prasat a kuřat. Petr Cingr bude nadále řídit centrální nákup skupiny Agrofert.

Kvůli jinému postu Petra Cingra došlo také ke změně na pozici výkonného ředitele společnosti Agrofert Holding. Cingra vystřídal Josef Mráz, který v této společnosti doposud zaujímal pozici ředitele divize strategie a rozvoje. Kromě řízení centrály bude Josef Mráz i nadále zodpovědný za řízení celého zemědělského segmentu a za strategické projekty skupiny v zemědělství. Nadále bude také zastávat funkci člena představenstva společnosti Agrofert Holding.

Dlouhý v dozorčí radě Telefóniky O2

Do funkce člena dozorčí rady Telefóniky O2 byl zvolen Vladimír Dlouhý, který ve funkci nahradí Jaimeho Smithe, jehož rezignace nabyla účinnosti dnem projednání, tedy 18. února 2011. Vladimír Dlouhý přinese tuzemskému operátorovi do kontrolních mechanismů managementu široké zkušenosti. Po rozpadu Československa byl jmenován ministrem průmyslu a obchodu České republiky, do jehož působnosti patřily obory energetika, hutnictví, průmysl, stavebnictví, mezinárodní obchod, podpora malého a středního podnikání a podpora exportu. Chvíli působil i jako poslanec. Od září 1997 působí jako mezinárodní poradce investiční banky Goldman Sachs, zároveň dělá poradce společnosti ABB ve Švýcarsku a České republice. Od roku 2000 také působí jako pedagog. Vyučuje makroekonomii a hospodářskou politiku na Fakultě sociálních věd Karlovy univerzity a na Vysoké škole ekonomické.

Je také členem Mezinárodního poradenského sboru Unicreditu.

Görčöšová manažerkou iCom Vision

Michala Görčöšová nastoupila na pozici projektové manažerky ve společnosti iCom Vision, která se zabývá mobilními službami a na konci minulého roku oznámila vstup na varšavskou burzu. Jejím úkolem bude převzít zodpovědnost za organizaci realizovaných projektů ve společnosti.

Michala Görčöšová přišla do iCom Vision ze společnosti Mediasearch, a. s., kde zastávala pozici ředitelky internetové sekce a vedla projekty AdMonitoring a NetMonitor. Vystudovala Českou zemědělskou univerzitu v Praze. Do společnosti iCom Vision v letošním roce nastoupil mimo jiné Tomáš Hebr na pozici Head of Business.

Suchánek povýšil v Century 21

Obchodní ředitel realitní sítě Century 21 Česká republika Petr Suchánek povýšil na post viceprezidenta sítě pro International Development. Společnost o tom informovala s tím, že se tak Suchánek stává členem nejužšího vedení této realitní sítě. Suchánek bude mít na starosti prodej Master licencí po celém světě, bude tedy zodpovídat za vstup značky Century 21 na nové trhy.

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

TEST s Pampers: Přihlaste se o dětské vlhčené ubrousky New Baby
TEST s Pampers: Přihlaste se o dětské vlhčené ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku. Protože neobsahují alkohol, nejsou parfemovány a mají neutrální pH, jsou...