14. září 2016 7:14, aktualizováno  8:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dálnice D11 stojí. Na D5 blokovala dopravu nehoda u Berouna

Ilustrační foto: dálnice | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto: dálnice | foto: Lidovky.cz

JIRNY Dálnice D11 je ve směru na Hradec Králové na osmém kilometru uzavřena. V místě se po páté hodině ranní převrátil kamion, který blokuje všechny jízdní pruhy. Podle informací Národního dopravního informačního centra nebyl nikdo zraněn. Nehoda se stala za sjezdem na Jirny.

Auta jezdí pouze jedním jízdním pruhem, ráno musela být kvůli vyprošťování kamionu dálnice ve směru na Prahu dočasně zcela uzavřena. V úseku se tvoří kolony, řekla policejní mluvčí Markéta Johnová.

Nehoda se stala za sjezdem na Jirny. „Jsou tam komplikace v dopravě. Provádějí se odklízecí práce a překládá náklad, který kamion převážel. Je to tam plně uzavřené, doporučujeme řidičům, aby se úseku vyhnuli a použili objízdné trasy,“ uvedla Johnová po 08:00.

Řidič havarovaného kamionu podle policie před jízdou nepil alkohol.

Řidiči mohou sjet z dálnice na osmém kilometru, jet přes Nehvizdy a za Starým Vestcem se vrátit na 18. kilometr dálnice. Další nehoda kamionu se stala v noci u Berouna a komplikuje příjezd do Prahy po D5.

Stojí i dálnice D5

Noční nehoda kamionu u Berouna ve středu ráno zkomplikovala příjezd do Prahy po plzeňské dálnici D5. Auta jezdí pouze jedním jízdním pruhem, ráno musela být kvůli vyprošťování kamionu dálnice ve směru na Prahu dočasně zcela uzavřena. V úseku se tvoří kolony, řekla policejní mluvčí Markéta Johnová.

Nehoda se stala kolem 01:30 na 15. kilometru ve směru na Prahu. „Havárie se obešla bez zranění, alkohol byl u řidiče na místě vyloučen,“ uvedla mluvčí.

Dálnice byla po nehodě průjezdná levým jízdním pruhem, uzavřený je pravý a odstavný pruh. Mezi 07:30 a 08:00 byla dálnice zcela neprůjezdná.

Provoz na plzeňské dálnici byl plně obnoven zhruba od 08:30.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz