Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Šéf prezidentské ochranky Baláž končí. Pavlovi vadí jeho pletky s kancléřem Mynářem


Prezident Miloš Zeman jmenoval nové generály u příležitosti oslav konce druhé světové války. Na snímku Martin Baláž ředitel Útvaru pro ochranu prezidenta | foto: Profimedia.cz

Premium
Téměř nepřetržitě jsou jen několik metrů od prezidenta. A to 24 hodin denně. O jeho soukromí vědí často více než rodinní příslušníci. Důvěra mezi prezidentem a osobními strážci je proto klíčová. Jenže právě to se po zvolení nového prezidenta Petra Pavla ukázalo jako potíž.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet první měsíc za 1 Kč

Místo prezidentské ochranky Pavla střeží policisté z Ochranné služby, jež poskytuje servis ostatním ústavním činitelům. Včera ředitel Útvaru pro ochranu prezidenta Martin Baláž oznámil, že požádal o propuštění ze služebního poměru ke konci dubna.

O tom, že by měl skončit šéf prezidentské ochranky Baláž, psal v úterý web Aktuálně.cz s tím, že půjde do civilu. Dočasně útvar povede jeho náměstek Radim Kinl.

Už předminulou sobotu, tedy v den oznámení výsledků prezidentských voleb, kolem Petra Pavla stáli policisté Ochranné služby. O něco později nově zvolená hlava státu vysvětlila, co ji vedlo k tomu, aby požádala ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) o to, aby nebyla střežena Útvarem pro ochranu prezidenta.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se
Autor:

Mohlo by vás zajímat