Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zeman se v úterý sejde s věrnými. Nejedlý, Mynář a spol. poradí, zda kandidovat

Česko

  6:00
PRAHA - O víkendu se prezident Miloš Zeman (72) potkal se členy své sociálnědemokratické vlády z konce 90. let. Na tradiční zabijačce u tehdejšího ministra zemědělství Jana Fencla si pochutnával na svém oblíbeném ovaru, guláši a jitrnicích.

Miloš Zeman foto: Dalibor Glück, MAFRA

Je ale pravděpodobné, že se v Hodoníně mezi sousty a přípitky se zkušenými politickými přáteli radil o tom, zda má napřesrok obhajovat pozici na Hradě. Stejnou otázku v úterý položí i svým současným nejbližším spolupracovníkům.

Na poslední lednový den pozval do prezidentské pracovny klíčové hradní hráče: vlivného poradce a donátora minulé kampaně Martina Nejedlého, kancléře Vratislava Mynáře a protřelého ředitele diplomatické sekce Hynka Kmoníčka. Trojici nejvlivnějších doplní mluvčí Jiří Ovčáček, šéf prezidentského sekretariátu Jaroslav Hlinovský a rovněž hlava analytického odboru Radek Augustin.

Martin Nejedlý a Jiří Ovčáček při návštěvě Čapího hnízda.
Vratislav Mynář.

Pokud se Zeman rozhodne mandát obhajovat, bude pracovat s částečně obměněným týmem. Kmoníček se zřejmě stane velvyslancem v USA, otazníky visí také nad dalším působením Mynáře.

„Upozorňuji, že se samozřejmě tímto názorem svých spolupracovníků nemusím řídit, ale budu o něm přemýšlet,“ uvedl Zeman minulý týden v Českém rozhlase.

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat