Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zeman se v úterý sejde s věrnými. Nejedlý, Mynář a spol. poradí, zda kandidovat

Česko

  6:00
PRAHA - O víkendu se prezident Miloš Zeman (72) potkal se členy své sociálnědemokratické vlády z konce 90. let. Na tradiční zabijačce u tehdejšího ministra zemědělství Jana Fencla si pochutnával na svém oblíbeném ovaru, guláši a jitrnicích.

Miloš Zeman foto: Dalibor Glück, MAFRA

Je ale pravděpodobné, že se v Hodoníně mezi sousty a přípitky se zkušenými politickými přáteli radil o tom, zda má napřesrok obhajovat pozici na Hradě. Stejnou otázku v úterý položí i svým současným nejbližším spolupracovníkům.

Na poslední lednový den pozval do prezidentské pracovny klíčové hradní hráče: vlivného poradce a donátora minulé kampaně Martina Nejedlého, kancléře Vratislava Mynáře a protřelého ředitele diplomatické sekce Hynka Kmoníčka. Trojici nejvlivnějších doplní mluvčí Jiří Ovčáček, šéf prezidentského sekretariátu Jaroslav Hlinovský a rovněž hlava analytického odboru Radek Augustin.

Martin Nejedlý a Jiří Ovčáček při návštěvě Čapího hnízda.
Vratislav Mynář.

Pokud se Zeman rozhodne mandát obhajovat, bude pracovat s částečně obměněným týmem. Kmoníček se zřejmě stane velvyslancem v USA, otazníky visí také nad dalším působením Mynáře.

„Upozorňuji, že se samozřejmě tímto názorem svých spolupracovníků nemusím řídit, ale budu o něm přemýšlet,“ uvedl Zeman minulý týden v Českém rozhlase.

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Dieselům hrozí paralýza. Drahý plyn brzdí výrobu AdBlue, auto bez něj nejede

Premium Majitelé moderních dieselových aut mohou mít brzy velké problémy. Znehybnit jejich auta může nedostatek plynu. Za vším...

Mohlo by vás zajímat