6. července 2017 12:51, aktualizováno  14:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Prezident Zeman na dovolené: seděl na lavičce, pak se tradičně plavil na člunu

Miloš Zeman ve svém oblíbeném člunu na rybníku v milovaném Novém Veselí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman ve svém oblíbeném člunu na rybníku v milovaném Novém Veselí. | foto: MAFRA

NOVÉ VESELÍ Prezident Miloš Zeman si užívá volných chvil. Už od víkendu má dovolenou, kterou jako každoročně tráví ve svém. S ochrankou nyní pobývá v Novém Veselí na Vysočině, kde v 80. letech koupil tvrz, kterou si následně nechal předělat. Po několika dnech, které strávil zavřený v bytě, se ve středu a ve čtvrtek vydal na výlet.

Zeman si dovolenou užívá každoročně na stejném místě. V minulých letech za pomoci ochranky vyrážel s legendárním žlutým člunem také plout po rybníku, a ani letos si tuto zábavu neodpustil. Zatímco ve středu se nechal k vodě dovést autem a pak se pouze slunil na lavičce, ve čtvrtek už se usadil do svého nafukovacího plavidla.

Místní obyvatelé už přítomnost hlavy státu přecházejí bez většího vzrušení. Za ta léta, co Zeman do Veselí jezdí, ho berou jako „svého“. „Tady je teď mnohem větší atrakcí než prezident na dovolené náš kostel. Má sundanou kupoli a brzy se bude dávat nahoru nová. Pořád se chodíme dívat, jak tam řemeslníci pracují. Starou kupoli málem nesundali, jakej foukal vítr,“ řekl pro server iDnes.cz místní štamgast.

dvDaniela Vlčková

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz