Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zeman přerušil dovolenou, do Lán odjel jednat s politiky. O vyplutí na gumovém člunu zatím jen uvažoval

Česko

  15:20
Praha - Prezident Miloš Zeman přerušil svou dovolenou v Novém Veselí na Vysočině a odjel do Lán. Volno hlavě státu narušily žádosti politiků o setkání, sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. V Lánech Zeman v úterý přijme premiéra Andreje Babiše (ANO) a šéfa ČSSD a místopředsedu vlády Jana Hamáčka (ČSSD). Řešit s nimi bude odvolání Antonína Staňka (ČSSD) z postu ministra kultury. Na odjezd prezidenta upozornil server TN.cz.

Miloš Zeman po krajské návštěvě Vysočiny odjel do Nového Veselí. foto: Petr Lemberk, MAFRA

Zeman: Silně pochybuji, že Šmarda bude ministrem. ČSSD by prospěl daleko více jako volební manažer

Zeman přijel do Nového Veselí ve čtvrtek odpoledne po krajské návštěvě Vysočiny. Na své chalupě, jak označuje nemovitost, kterou spoluvlastní, chtěl strávit několik dnů. Uvažoval i o tradičním vyplutí na nafukovacím gumovém člunu na místním rybníku.

Plány podle Ovčáčka prezident změnil kvůli politické krizi kolem odvolání Staňka. „Klidná dovolená se nekoná, volno pana prezidenta narušily žádosti politiků o setkání,“ uvedl Ovčáček.

Chata prezidenta Zemana v Novém Veselí na Vysočině
Dovolenou překazila prezidentovi politicka krize kolem odvolání Antonína Staňka...

ČSSD požaduje, aby Staňka ve funkci nahradil Michal Šmarda (ČSSD). Zeman ale nejprve odmítl přijmout demisi Staňka a nevyhověl dosud ani návrhu na jeho odvolání, které mu zaslal Babiš. Opakovaně dal najevo, že situaci urychleně řešit nebude. Sociální demokracie požaduje vyřešení sporu, jinak hrozí odchodem z vlády. Babiš proto požádal o schůzku se Zemanem. Prezident se s ním a s Hamáčkem setká v úterý vpodvečer v Lánech.

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...