2. října 2012 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Prezidentská kampaň během Vánoc? Podle Zemana nevhodné

Miloš Zeman, kandidát na prezidenta, tisková konference při otevření kanceláře v Loretánské ulici | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman, kandidát na prezidenta, tisková konference při otevření kanceláře v Loretánské ulici | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA Je to naprosto nevhodná doba, zaznívá z prezidentských volebních týmů. Jejich zástupcům se nelíbí, že prezidentští kandidáti dostanou ve veřejnoprávních médiích prostor během Vánoc a Nového roku. Tedy v době, kdy se lidé chtějí dívat na pohádky a komedie, a ne politické debaty.

Předseda Senátu stanovil termín prvních přímých voleb prezidenta na 11. a 12. ledna. Prostor ve veřejnoprávních médiích dostanou kandidáti 16 dnů před tím. V České televizi a Českém rozhlase se tak budou objevovat od 26. prosince do 9. ledna.

A to se některým z nich nelíbí. "Je to naprosto nevhodná doba. Pokud měl předseda Senátu možnost vyhlásit tu volbu na později, tak by to bylo určitě vhodné," řekl serveru Lidovky.cz šéf volebního týmu Miloše Zemana Vratislav Mynář.

Podle něj chce být během vánočních svátků každý se svou rodinou a užívat si uvolněnou atmosféru. Je tak naprosto nevhodné, aby lidi v této době "otravovali" politickými debatami. Prezentace uchazečů o křeslo hlavy státu je ale podle něj důležitá. "Pokud máme šanci ve veřejnoprávní televizi na tuto diskuzi jenom v tomto období, tak to budeme muset využít. Každý prezidentský kandidát prezentaci potřebuje," uzavírá Mynář.

Schwarzenberg u stromečku

Podle místopředsedy strany Suverenity, za kterou kandiduje Jana Bobošíková, Václava Musílka to není nejšťastnější termín, ale nedá se s tím nic dělat. "Asi s tím nemáme zásadní problém. Termín volby byl takto určený, takže se mu televize musí přizpůsobit," vysvětlil.

ČTĚTE VÍCE:

Kampaně některých kandidátů se vánočnímu času přizpůsobí. "Při tvorbě spotů budeme přihlížet k tomu, že se budou vysílat ve vánočním období a na přelomu roku. Karel Schwarzenberg má ke křesťanským svátkům velký respekt. Rozhodně ale nebudeme zneužívat vánoční tematiku. Karla Schwarzenberga u vánočního stromečku s dárky nečekejte," popsal šéf jeho prezidentské kampaně Marek Vocel.

Daný termín respektují i tvůrci kampaně Jana Fischera. "Naše kampaň ve vánočním čase bude citlivá k probíhajícím svátkům i k období, kdy lidé spíše než na politiku myslí na své blízké, na odpočinek a záležitosti spíše osobní," řekla serveru Lidovky.cz mluvčí kanceláře Jana Fischera Jana Víšková.

zizMarkéta Žižková

VIDEO: Vyzkoušejte recept na tvarohové Míša řezy
VIDEO: Vyzkoušejte recept na tvarohové Míša řezy

Ideální letní dezert? Za naší redakci to jsou rozhodně míša řezy! A tak jsme si je upekli... a dokonce ve formě dortu a la míša řezy. Inspirujte se, úspěch u rodiny i přátel je zaručený.

Najdete na Lidovky.cz