11. listopadu 2017 17:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Britská pokerová ‚královna‘ zahynula v Plzni cestou na turnaj. Navigace zřejmě neupozornila na ‚kruháč‘

Nehoda - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda - ilustrační foto | foto: Týdeník Policie

LONDÝN/PLZEŇ Britská „královna pokeru“ zahynula podle britského tisku při automobilové nehodě 5. listopadu v Plzni. Dvaačtyřicetiletá Emma Fryerová podle listu The Sun jela do Rozvadova na karetní turnaj, který byl součástí série World Series of Poker Europe a skončil v noci na sobotu. Při nehodě vjel vůz Opel Corsa, za jehož volantem seděl pokerový přítel hráčky, na travnatou plochu kruhového objezdu a narazil do sloupu trolejového vedení.

ČTK už v den nehody s odvoláním na policii informovala, že řidič, podezřelý z usmrcení z nedbalosti, byl při nehodě zraněn a skončil v nemocnici, zatímco spolujedoucí žena utrpěla zranění neslučitelná se životem. Nehoda se stala po 3:00 ráno na přivaděči silnice I/26 ve směru od Sulkova. Podle britského tisku řidič patrně sledoval pokyny satelitní navigace, která ale neupozornila na kruhový objezd.

06.listopadu 2017 v 15:25, příspěvek archivován: 11.listopadu 2017 v 18:15

Poker mourns the loss of British rising star Emma Fryer who died following a car accident in the Czech Republic https://t.co/DTk0aLDwvc https://t.co/eVeQZs8Qr3

Britské listy The Sun a Daily Maily v sobotu informovaly, že obětí je Emma Fryerová, matka dvou dcer. Žena, která si už pokerem vydělala údajně 75.000 liber (2,2 milionu korun), se chtěla stát hráčkou pokeru na plný úvazek, informoval The Sun.

Byla nejšťastnější ve svém životě, řekla její matka

Matka oběti Sheila Waringová se podle listu vrátila z místa nehody. „Byl to takový šok, stále to nedokážu pochopit. Všechno jí tak dobře šlo, byla nejšťastnější ve svém životě,“ řekla 60letá žena z Alsageru na severozápadě Anglie.

Sestra „královny pokeru“, dvaatřicetiletá Liz Carterová, tvrdí, že řidič se nedopustil žádné chyby. „Byla to jen tragická nehoda,“ řekla deníku The Sun.

Emma Fryerová hrála poker léta jako amatérka. V posledních několika měsících však slavila úspěchy na velkých turnajích v Nottinghamu a Sheffieldu a podle The Sun už měla zajištěného sponzora, který by jí umožnil věnovat se karetní hře profesionálně a dát výpověď u společnosti Bet365. Její tělo má být transportováno z Česka do domovského Alsageru příští týden.

ČTK

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Najdete na Lidovky.cz