12. září 2015 16:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Při motokrosových závodech v Branné na Šumpersku byla zraněna komisařka

Motorkář (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Motorkář (ilustrační foto). | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Při tréninkové jízdě historických závodních motocyklů byla v sobotu v Branné na Šumpersku jedním ze strojů sražena a těžce zraněna traťová komisařka. Vrtulník ženu transportoval do nemocnice v Olomouci, řekl ČTK mluvčí záchranné služby Olomouckého kraje Pavel Vysloužil.

Nehoda se v Branné stala krátce po poledni. „Na místě zasáhla posádka rychlé lékařské pomoci ze Šumperku, která byla k závodům přizvána jako asistence. Následně ženu s mnohačetnými vážnými poraněními transportoval vrtulník olomouckých zdravotnických záchranářů do traumacentra v Olomouci,“ uvedl Vysloužil.

Jeden z organizátorů závodů historických závodních motocyklů, supersportovních strojů a sidecarů Kolštejnský okruh v Branné ČTK řekl, že motorka zranila traťovou komisařku.

„Při tréninkové jízdě se komisařka dostala do situace, kterou nevyhodnotila úplně dobře. Bohužel došlo ke střetu s motocyklem,“ uvedl. Zranění komisařky podle něj nejsou příliš vážná a závody po nehodě pokračují.

Krajský policejní mluvčí Josef Bednařík ČTK řekl, že do Branné byla poslána policejní hlídka, která prověří okolnosti nehody.

ČTK