30. listopadu 2017 9:27, aktualizováno  15:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Při nehodě autobusu u Ločenic zemřel člověk, 12 lidí je zraněných

Jeden člověk zemřel a 12 lidí se zranilo 30. listopadu ráno při nehodě autobusu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeden člověk zemřel a 12 lidí se zranilo 30. listopadu ráno při nehodě autobusu... | foto: ČTK

LOČENICE Jeden člověk zemřel a 11 lidí se zranilo ve čtvrtek ráno při nehodě autobusu u Ločenic na Českobudějovicku. Na místě zasahovali záchranáři i hasiči, řekly ve čtvrtek mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Petra Kafková a mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Podle Kafkové je deset lidí zraněno lehce a dva těžce.

V autobuse cestovalo 14 lidí, zraněný je i jeho čtyřicetiletý řidič. Vedlejší silnice mezi Ločenicemi a Římovem byla uzavřena celé dopoledne.

Nehoda se stala kolem 8:20. Přesné příčiny policisté vyšetřují, je možné, že na nehodu měl vliv i stav vozovky. V Jihočeském kraji od rána sněžilo nebo mrholilo. „Při průjezdu zatáčky dostal autobus smyk. Sjel do příkopu, kde navíc narazil do stromu,“ řekl policejní mluvčí Jiří Matzner. „Na místě zasahoval i vrtulník záchranné služby. Pět lidí jsme převezli do českokrumlovské nemocnice, zbytek transportovali do českobudějovické,“ uvedla Kafková.

Matějů řekla, že autobusem cestovalo 13 lidí a řidič. Na místě zasahovali profesionální hasiči z pěti měst a dobrovolní hasiči z Velešína. „Museli jsme vyprošťovat, na místě byl vrtulník, zároveň jsme tam vyslali evakuační autobus. V tuhle chvíli jsou všichni zranění vyproštěni a odvezeni,“ řekla Matějů.

Zatím poslední větší nehoda autobusu se v jižních Čechách stala 27. července. U Studené na Jindřichohradecku havaroval autobus s 34 cizinci, několik z nich bylo lehce zraněných.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz