12. ledna 2017 7:59 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Při nehodě autobusu u Středokluk zemřela žena, dalších sedm lidí je zraněno

Autobus havaroval u obce Středokluky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobus havaroval u obce Středokluky. | foto: Jiří MeixneriDNES.tv

STŘEDOKLUKY Jedna cestující zemřela ve čtvrtek ráno při nehodě linkového autobusu mezi Středokluky a Kněževsí v okrese Praha-západ, dalších sedm lidí bylo lehce zraněno. Na místě zasahují všechny složky záchranného systému. Uvedli to mluvčí hasičů Ladislav Holomčík a mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová.

„Kolem půl šesté narazil autobus přední částí do stromu. V autobuse bylo celkem 20 cestujících. Silnice je momentálně uzavřená, ale během čtvrtečního dopoledne by měla být opět průjezdná,“ uvedla pro Českou televizi mluvčí středočeské policie Jana Dětská. Podle ní je silnice v místě namrzlá a klouže, policie ale nechce spekulovat, zda právě stav vozovky byl příčinou ranní nehody.

Podle mluvčího hasičů však v autobuse jelo pouze 17 lidí. Rozcházejí se i informace o počtu zraněných. Podle policie se při nehodě zranilo šest lidí, podle Holomčíka a Effenbergerové sedm lidí.

„Na místě jsme ošetřili sedm lehce zraněných lidí, většinou šlo o tržné rány v obličeji,“ řekla Effenbergerová. Zraněné převezla záchranná služba do kladenské a motolské nemocnice. „U jedné ženy probíhala do příjezdu záchranářů telefonicky asistovaná resuscitace. Záchranáři v resuscitaci po příjezdu pokračovali, i přes veškerou snahu oživovací pokusy úspěšné nebyly,“ dodala Effenbergerová.

Zda žena zemřela kvůli zraněním způsobeným přímo nehodou, nebo se u ní objevily jiné zdravotní komplikace, určí až nařízená zdravotní pitva.

„Snažíme se zjistit, co přesně se stalo a proč autobus havaroval. Je nám to opravdu moc líto, pokusíme se co nejrychleji spojit rodinou cestující, která zemřela, a nabídnout jim pomoc,“ uvedl ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.

Šlo o linkový autobus A23, který jezdí mezi Kolčí na Kladensku a Prahou. Řídil ho řidič s šestadvacetiletou praxí.

Podle Holomčíka vyjely k nehodě hasičské jednotky jak ze středních Čech, tak z Prahy. „K nehodě vyjela i jednotka z Letiště Václava Havla,“ dodal Holomčík.

Mapy poskytuje freytag & berndt vydavatel nejrozsáhlejšího obrazového vlastivědného průvodce o naší zemi Český atlas.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz