25. srpna 2018 10:13, aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Při nehodě cisterny na Šumpersku zahynul hasič. Další je těžce zraněný

U obce Libivá nedaleko Mohelnice došlo v pátek 24. srpna 2018 odpoledne ke... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy U obce Libivá nedaleko Mohelnice došlo v pátek 24. srpna 2018 odpoledne ke... | foto: HZS Olomouckého kraje & Petr L.

OLOMOUC Při nehodě hasičské cisterny a osobního auta zahynul v pátek v podvečer u Libivé na Šumpersku hasič. Další tři hasiči utrpěli zranění, jeden z nich velmi vážná. Hasiči jeli k zásahu.

Vyplývá to z vyjádření ředitele Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Karla Koláříka zveřejněného na webových stránkách hasičů.

Zemřelý hasič podle ředitele pracoval na stanici v Zábřehu. „Pozůstalým po zemřelém kolegovi projevuji hlubokou upřímnou soustrast a kolegovi, který utrpěl těžké zranění, ze srdce přeji, aby svůj náročný boj s nepřízní osudu vyhrál,“ uvedl Kolářík.

Zemřelý hasič podle ředitele pracoval na stanici v Zábřehu.
U obce Libivá nedaleko Mohelnice se po střetu převrátila hasičská cisterna.

Podle krajského policejního mluvčího Libora Hejtmana se nehoda stala krátce před 18:00 na silnici I/44 mezi Libivou a Vlachovem. „Účastníkem nehody byla hasičská cisterna a jedno osobní vozidlo, které bylo zasaženo jen lehce,“ řekl mluvčí. 

Řidič osobního auta podle něj zřejmě neutrpěl vážnější zranění. Mluvčí krajské záchranné služby Lucie Urbanová bez bližších podrobností potvrdila, že záchranáři na místě nehody v pátek zasahovali. Cisterna po střetu skončila na střeše mimo vozovku. Silnice byla následně kvůli vyšetřování nehody a odklízení jejích následků několik hodin uzavřena. Příčina neštěstí zatím není známa, vyšetřuje ji policie.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz