22. června 2019 22:12, aktualizováno 23. 6 11:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Při nehodě čtyř aut u Milína na Příbramsku se zranilo osm lidí. Přiletěly pro ně tři vrtulníky

Záchranářský vrtulník (ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranářský vrtulník (ilustrační snímek) | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Milín (Příbramsko) U Milína na Příbramsku v sobotu večer havarovala čtyři osobní auta. Osm lidí utrpělo zranění, z toho šest bylo zraněno vážně. K hromadné nehodě přiletěly tři vrtulníky, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Událost se stala po 21:00 na silnici I/66, která vede z Milína do Příbrami. Cestující museli z havarovaných aut vyprošťovat hasiči. „Na místo jsme si vyžádali člena posttraumatického týmu, aby poskytl posttraumatickou péči zasaženým osobám,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Svoboda.

Příčinou nehody bylo zřejmě nedání přednosti. „Jeden z řidičů, ročník 1995, jel po silnici od Milína a s největší pravděpodobností nedal ostatním přednost,“ uvedla Richterová.

Policie v sobotu uvedla, že havarovala čtyři auta. Dnes jejich počet opravila, stejně jako počet těžce zraněných. Podle sobotních informací bylo vážně zraněno šest lidí a zbytek lehce.

K nehodě zamířily tři vrtulníky a několik sanitek, silnice musela být uzavřena. Hasiči na místo vyslali člena posttraumatického týmu, aby poskytl účastníkům nehody posttraumatickou péči. Silnice byla podle Richterové opět průjezdná v neděli před 01:00.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.