Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Na popraskané dálnici vznikla škoda za více než milion korun. Horko vyřadilo úsek mimo provoz na minimálně pár dní

Jeden nákladní vůz a čtyři osobní automobily havarovaly na dálnici D35. foto: ČTK

Olomouc - Při sobotní nehodě pěti aut na dálnici D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem na Olomoucku, kde kvůli vysoké teplotě znenadání praskla vozovka, vznikla škoda za více než 1,2 milionu korun. Dálnice je v tomto devítikilometrovém úseku stále zavřená, oprava poškozeného povrchu silniční komunikace zabere nejméně čtyři dny. V neděli řekl policejní mluvčí Libor Hejtman.
  12:06

Dálnice popraskala kvůli horku. Na Olomoucku se kvůli tomu vybouralo pět vozidel

Kvůli prasklé a zvlněné vozovce na dálnici D35 za Přáslavicemi ve směru na Ostravu v sobotu havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice.

Jeden nákladní vůz a čtyři osobní automobily havarovaly na dálnici D35 u obce...
K nehodě došlo kvůli zvlněnému a popraskanému povrchu vozovky, který poškodily...

Nehoda se na D35 podle Hejtmana stala v sobotu krátce před 15:00, kdy čtyřiačtyřicetiletá řidička osobního vozidla nepřizpůsobila rychlost stavu a povrchu vozovky a dostatečně se nevěnovala řízení i provozu před sebou. „Vlivem vysokých teplot došlo k poškození dálničního povrchu, na což vozidla reagovala zpomalením až zastavením. Tuto situaci řidička přehlédla, na poslední chvíli při jízdě v levém jízdním pruhu strhla řízení vozidla vlevo, ale nestihla se dostatečně vyhnout vozidlu Škoda Yeti stojícímu před ní a narazila do něj,“ uvedl Hejtman.

Vozidlo Škoda Yeti bylo po střetu odmrštěno do pravého jízdního pruhu, kde narazilo do stojícího nákladního vozidla. „Řidička při úhybném manévru dále narazila do ocelových svodidel a do stojících vozidel Škoda Superb a Hyundai. Při dopravní nehodě byly zraněné osoby převezeny do Fakultní nemocnice v Olomouci. Policisté předběžně vyčíslili škodu na 1,225 milionu korun. Dechové zkoušky na alkohol byly u všech řidičů negativní,“ podotkl Hejtman.

Kvůli teplem poškozenému povrchu byla dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým újedem nejprve uzavřena ve směru na Ostravu. Zhruba po dvou hodinách od dopravní nehody byl uzavřen i dálniční úsek na Olomouc, kde také praskla vozovka. Dálnice D35 je nyní v úseku od 281. kilometru do 290. kilometru zcela uzavřena v obou směrech. „Objízdná trasa je značena a je svedena na komunikaci II/437 přes obce Přáslavice, Kocourovec a Daskabát. Doba uzavřeného úseku je odhadována na nejméně čtyři dny,“ podotkl Hejtman.

Autor: