23. prosince 2018 19:38, aktualizováno  19:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Při nehodě sanitky poblíž Bruntálu dva lidé zemřeli, několik je zraněných

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: JIří Meixner, MAFRA

Nové Heřminovy/Bruntálsko Při nehodě převozové sanitky a osobního auta u obce Nové Heřminovy na Bruntálsku dnes zemřeli dva lidé, další čtyři byli zraněni. Jednoho člověka po resuscitaci přepravil vrtulník do nemocnice, sdělili mluvčí moravskoslezské policie a hasičů Richard Palát a Jakub Kozák. V Česku tak v sobotu na silnicích zemřeli už čtyři lidé, po jedné oběti měly nehody na Svitavsku a Semilsku.

Havárie na Bruntálsku se stala kolem poledne. „Z dosud nezjištěných příčin měl řidič osobního vozu při průjezdu zatáčkou vyjet do protisměru, kde následně došlo k čelnímu střetu obou vozidel,“ uvedl Palát.

Dvacetiletý řidič vozu značky Opel a jeho o dva roky mladší spolujezdec zemřeli na místě. Dalšího spolujezdce museli hasiči a záchranáři resuscitovat, vrtulník ho přepravil do nemocnice. Zranění utrpěl podle Paláta také řidič sanity a dva transportovaní lidé.

Silnice 45 mezi Bruntálem a Krnovem byla po dobu zásahu zcela uzavřena, provoz byl obnoven krátce po 15:30.

Další tragické nehody se dnes staly v Pardubickém a Libereckém kraji. Mezi Radiměří a Hradcem nad Svitavou na Svitavsku zemřela odpoledne čtyřicetiletá řidička. Jela ve voze značky Mercedes směrem od Radiměře. V pravotočivé zatáčce vyjela mimo vozovku a s vozem narazila do stromu. Při dopravní nehodě ve Slaném u Semil zemřel odpoledne 89letý řidič. S vozem Peugeot 206 vyjel mimo silnici a narazil do betonové propusti.

ČTK