Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policisté jeli hlídat na Spartu a hromadně bourali. Pět aut a 11 zraněných

Česko

  12:18aktualizováno  13:35
PRAHA - Při nehodě, ke které došlo před jedenáctou hodinou, se v Praze 4 srazily tři policejní a dvě civilní auta. Podle informací policie bylo při střetu zraněno 11 lidí, z toho deset policistů. Jednou z možných příčin je technická závada na služebním autě. Okolnosti dopravní nehody i míra zavinění jsou předmětem dalšího vyšetřování.

„K události došlo krátce před 11.hodinou nedaleko objektu Policejní akademie na Lhotce, kde mimo jiné sídlí Speciální pořádková jednotka pražské policie,“ uvedla pražská policie ve své tiskové zprávě.

Zranění účastníků nehody na křižovatce ulic Štúrova a Zálesí hodnotí záchranáři jako lehká, řekl Ondřej Franěk z pražské záchranné služby. Sanitky odvezli k ošetření devět lidí, z toho osm policistů.

Reportérka serveru Lidovky.cz se ptala na podrobnosti přítomných policistů, ti však odmítli situaci komentovat.

Nehoda mírně zkomplikovala dopravu, v okolí křižovatky se začaly tvořit kolony aut. Krátce po jedné hodině odpolední však policisté odklidili ze silnice poslední havarovaný vůz. Plynulému provozu tak již žádná překážka nebrání, hlasí z místa reportérka serveru Lidovky.cz.

Nabouraný policejní vůz.
Policisté společně se znalci zjišťují rozsah škod.

Podle záběrů z místa narazilo do policejní dodávky zezadu nákladní auto, které policie používá například pro převoz zadržených osob. „Okolnosti dopravní nehody i míra zavinění jsou předmětem dalšího vyšetřování. Dopravní policisté si na místo události přizvali znalce, který pracuje hned s několika verzemi. Jednou z nich je i možná technická závada na služebním vozidle policie,“ informovala policie.

Policisté Speciální pořádkové jednotky zajišťovali bezpečnostní opatření v souvislosti se čtvrtečním utkáním 3. předkola Evropské fotbalové ligy, a to zápase Sparty s Crvenou Zvezdou Bělehrad.

Nehodu již zkoumají znalci.

Právě z tohoto důvodu je již od ranních hodin v Praze zvýšený pohyb policistů i služebních dopravních prostředků. Na bezpečnost v ulicích hlavního města mají dohlížet stovky policistů. Zápasu na Letné by se mohlo zúčastnit kolem 2000 příznivců srbského týmu, kteří patří k nejproblémovějším v Evropě.

„Zmíněná dopravní nehoda je tak v tomto kontextu nepříjemnou událostí, nicméně v konečném důsledku nebude mít na samotné bezpečnostní opatření žádný vliv,“ dodal mluvčí policie.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat