Středa 27. ledna 2021svátek má Ingrid 1 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policisté jeli hlídat na Spartu a hromadně bourali. Pět aut a 11 zraněných

PRAHA Při nehodě, ke které došlo před jedenáctou hodinou, se v Praze 4 srazily tři policejní a dvě civilní auta. Podle informací policie bylo při střetu zraněno 11 lidí, z toho deset policistů. Jednou z možných příčin je technická závada na služebním autě. Okolnosti dopravní nehody i míra zavinění jsou předmětem dalšího vyšetřování.

„K události došlo krátce před 11.hodinou nedaleko objektu Policejní akademie na Lhotce, kde mimo jiné sídlí Speciální pořádková jednotka pražské policie,“ uvedla pražská policie ve své tiskové zprávě.

Zranění účastníků nehody na křižovatce ulic Štúrova a Zálesí hodnotí záchranáři jako lehká, řekl Ondřej Franěk z pražské záchranné služby. Sanitky odvezli k ošetření devět lidí, z toho osm policistů.

Reportérka serveru Lidovky.cz se ptala na podrobnosti přítomných policistů, ti však odmítli situaci komentovat.

Nehoda mírně zkomplikovala dopravu, v okolí křižovatky se začaly tvořit kolony aut. Krátce po jedné hodině odpolední však policisté odklidili ze silnice poslední havarovaný vůz. Plynulému provozu tak již žádná překážka nebrání, hlasí z místa reportérka serveru Lidovky.cz.

Nabouraný policejní vůz.
Policisté společně se znalci zjišťují rozsah škod.

Podle záběrů z místa narazilo do policejní dodávky zezadu nákladní auto, které policie používá například pro převoz zadržených osob. „Okolnosti dopravní nehody i míra zavinění jsou předmětem dalšího vyšetřování. Dopravní policisté si na místo události přizvali znalce, který pracuje hned s několika verzemi. Jednou z nich je i možná technická závada na služebním vozidle policie,“ informovala policie.

Policisté Speciální pořádkové jednotky zajišťovali bezpečnostní opatření v souvislosti se čtvrtečním utkáním 3. předkola Evropské fotbalové ligy, a to zápase Sparty s Crvenou Zvezdou Bělehrad.

Nehodu již zkoumají znalci.

Právě z tohoto důvodu je již od ranních hodin v Praze zvýšený pohyb policistů i služebních dopravních prostředků. Na bezpečnost v ulicích hlavního města mají dohlížet stovky policistů. Zápasu na Letné by se mohlo zúčastnit kolem 2000 příznivců srbského týmu, kteří patří k nejproblémovějším v Evropě.

„Zmíněná dopravní nehoda je tak v tomto kontextu nepříjemnou událostí, nicméně v konečném důsledku nebude mít na samotné bezpečnostní opatření žádný vliv,“ dodal mluvčí policie.

,

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!