26. května 2019 17:54 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Při nehodě zábavního vláčku v Jabloňově se zranily čtyři děti a dva dospělí. Zasahoval vrtulník

Záchranářský vrtulník (ilustrační snímek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranářský vrtulník (ilustrační snímek). | foto: Ota Bartovský, MAFRA

JABLOŇOV/ŽĎÁRSKO Čtyři děti a dva dospělí se v neděli po 16:00 lehce zranili při nehodě zábavního dětského vláčku v Jabloňově na Žďársku u Velkého Meziříčí. U nehody zasahovali záchranáři včetně vrtulníku, řekly krajská policejní mluvčí Dana Čírtková a ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Vladislava Filová.

Nehoda se stala v areálu zemědělského družstva na traktorové slavnosti. „Podle prvotních informací se převrátil poslední vagon vláčku. Teprve prověřujeme, co se tam stalo, v místě měla být společensko-kulturní akce, traktorová slavnost. Zranění nejsou život ohrožující,“ řekla Čírtková.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku leteckých záchranářů. Případem se budou zabývat policisté, kteří na místě začali vyšetřovat okolnosti nehody. „Zranili se čtyři děti a dva dospělí. Ošetřili jsme šest lidí, utrpěli všichni lehčí zranění, byli převezeni na další ošetření,“ řekla Filová.

Podobná nehoda se stala na Vysočině v polovině července 2018. Turistický vláček srazil a smrtelně zranil pětiletého chlapce v areálu Šiklova mlýna u Zvole nad Pernštejnem na Žďársku. Provozovatelé potom zvýšili zabezpečení jednotlivých vagonků.

ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz