13. září 2018 8:18 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Při nočním požáru v Jihlavě se zranilo 6 lidí. Škody se odhadují na 4 miliony

Hasiči v dýchacích maskách. (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči v dýchacích maskách. (ilustrační foto) | foto: ČTK

Jihlava Asi čtyřmilionovou škodu způsobil požár jednoho z bytů v jihlavském sídlišti Na Dolech. Hořet hačalo krátce před středeční půlnocí. Hasiči museli z domu evakuovat 35 lidí. Podle vyjádření policie se zranilo šest lidí. Evakuovaní se mohli po několika hodinách vrátit domů.

Zdravotnická záchranná služba potvrdila, že do nemocnice převezla tři osoby s lehkým a středně těžkým zraněním. Všichni se přiotrávili kouřem, řekla Vladislava Filová, ředitelka krajských záchranářů.

Hasiči a policie dostali oznámení o požáru ve 23:41. Hořet začalo v přízemním bytě, který jeho obyvatelka stačila sama opustit. „Hasiči ji později našli v domě o patro výš. Společně s ní evakuovali dalších 34 osob. Z vyšších pater jsme lidi evakuovali s pomocí masek, menší děti hasiči vynášeli v náruči,“ řekla mluvčí hasičů Petra Musilová.

Hasiči zasahovali s pěti automobilovými stříkačkami, přetlakovými ventilátory a víc než 40 metrů dlouhým žebříkem. Dům byl silně zakouřený. Požár se podařilo zlikvidovat dnes kolem 2:00. Do odvětraných bytů se lidé mohli vrátit. „Velitel zásahu je poučil, že se mohou vrátit, musí ale dál větrat a v případě zdravotních obtíží ihned kontaktovat zdravotníky,“ řekla Musilová. Příčinu požáru podle ní budou vyšetřovatelé v dnes dopoledne zjišťovat.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz