3. prosince 2018 16:32, aktualizováno  17:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Střelba na benzince. Při nočním přepadení na Mělnicku zemřela žena, policie hledá dva lidi

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: ČTK

Nelahozeves (Mělnicko) Při loupežném přepadení benzinové čerpací stanice v Nelahozevsi na Mělnicku v noci zemřela její pracovnice. Odpoledne policisté potvrdili, že byla použita střelná zbraň. Dál hledají svědky, kteří se pohybovali poblíž čerpací stanice u silnice číslo 608 kolem třetí hodiny ranní. Případ vyšetřují policisté jako vraždu, v případě odsouzení hrozí pachatelům trest 15 až 20 let, případně i výjimečný trest, řekl policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Podle dosavadních informací benzinovou stanici přepadli mezi 2:30 a 3:00 dva neznámí pachatelé. „Při přepadení obsluha, žena ve věku 58 let, utrpěla smrtelná zranění, kterým na místě podlehla,“ uvedl mluvčí. 

Při loupežném přepadení benzinové čerpací stanice v Nelahozevsi na Mělnicku...
Odpoledne policisté potvrdili, že byla použita střelná zbraň.

Kriminalisté zajistili kamerové záznamy, je na nich v době loupeže zachycen pohyb dvou neznámých osob. Podle mluvčího jde pravděpodobně o dva mladé muže oblečené do tmavého oblečení, kteří si obličeje maskují nasazenými černými kuklami.

Policisté se obracejí na veřejnost, aby se svědci, kteří se v uvedenou dobu pohybovali poblíž benzinky, projížděli po silnici 608 nebo poznali osoby na fotografii z kamerového záznamu, přihlásili policistům na lince 158.

ČTK

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.