3. prosince 2018 16:32, aktualizováno  17:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Střelba na benzince. Při nočním přepadení na Mělnicku zemřela žena, policie hledá dva lidi

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: ČTK

Nelahozeves (Mělnicko) Při loupežném přepadení benzinové čerpací stanice v Nelahozevsi na Mělnicku v noci zemřela její pracovnice. Odpoledne policisté potvrdili, že byla použita střelná zbraň. Dál hledají svědky, kteří se pohybovali poblíž čerpací stanice u silnice číslo 608 kolem třetí hodiny ranní. Případ vyšetřují policisté jako vraždu, v případě odsouzení hrozí pachatelům trest 15 až 20 let, případně i výjimečný trest, řekl policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Podle dosavadních informací benzinovou stanici přepadli mezi 2:30 a 3:00 dva neznámí pachatelé. „Při přepadení obsluha, žena ve věku 58 let, utrpěla smrtelná zranění, kterým na místě podlehla,“ uvedl mluvčí. 

Při loupežném přepadení benzinové čerpací stanice v Nelahozevsi na Mělnicku...
Odpoledne policisté potvrdili, že byla použita střelná zbraň.

Kriminalisté zajistili kamerové záznamy, je na nich v době loupeže zachycen pohyb dvou neznámých osob. Podle mluvčího jde pravděpodobně o dva mladé muže oblečené do tmavého oblečení, kteří si obličeje maskují nasazenými černými kuklami.

Policisté se obracejí na veřejnost, aby se svědci, kteří se v uvedenou dobu pohybovali poblíž benzinky, projížděli po silnici 608 nebo poznali osoby na fotografii z kamerového záznamu, přihlásili policistům na lince 158.

ČTK