Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policisté při zásahu postřelili podezřelého, muž poté zemřel

Česko

  9:01aktualizováno  10:04
ROZTOKY - Při policejním zásahu byl v ubytovacím zařízení v Roztokách u Prahy postřelen podezřelý muž, který poté zemřel. Případ nyní vyšetřuje policejní inspekce. Řekli to mluvčí středočeské policie a Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Případ nyní vyšetřuje policejní inspekce. foto: MAFRA - Jiří Meixner

"Při zákroku proti ozbrojenému pachateli majetkové trestné činnosti došlo k výstřelu," řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. Záchranáři na místo vyjížděli ráno mezi 4:30 a 5:00. "Ten pán utrpěl vážný úraz břicha a nebyl při vědomí když přijel lékař, takže mu zajišťoval dýchací cesty intubací a připojil ho na umělou plicní ventilaci," řekla mluvčí středočeské záchranky Tereza Vojtová. Muže poté podle ní záchranáři předali Ústřední vojenské nemocnici v Praze, kde na následky zranění zemřel.

"Případ jsme převzali, naši lidé jsou na místě," doplnila mluvčí GIBS Radka Sandorová. Podle starosty města Jana Jakoba se vše událo v ubytovacím zařízení. "Ke střelbě došlo, střílela státní policie, nikoli městská. Stalo se to v jednom ubytovacím zařízení tady v Roztokách," řekl.

Podle provozovatele obchodu v Roztokách se střelba udála poblíž areálu čerpací stanice Pap Oil, kde je také ubytovna. "Bydlí tam všechna možná sebranka, mají to asi za 100 korun denně, takže podle toho to tam vypadá," řekl muž.

Případy, kdy byl při policejním zásahu zastřelen člověk

10. září 2008 - Roman Postl, který podle policie zastřelil v Ústeckém kraji čtyři muže a dalšího se pokusil zabít, při útěku zastřelil policistu a střílel na svědka. Nakonec ho postřelili policisté. Později v nemocnici svým zraněním podlehl.

16. září 2009 - Při přestřelce v pražských Řeporyjích zemřeli kriminalista a recidivista. Muž začal autem najíždět do policejního vozu, při následné střelbě utrpěl kriminalista smrtelné zranění, podle médií od odražené kulky z policejní zbraně. Recidivista se po střelbě snažil uprchnout blízkou zahradou, kde ho zastřelil další policista.

18. prosince 2009 - Při zásahu policie v Olomouci proti dvěma mužům, kteří údajně ukradli osobní auto, jeden z podezřelých po střelbě zemřel, druhý utrpěl zranění. Zraněn byl i policista, který střelnou zbraň použil.

9. února 2011 - Policisté smrtelně zranili v Praze 2 sedmadvacetiletého muže, který je a další lidi ohrožoval pistolí. Muž se podle policie nejprve zabarikádoval v bytě, hrozil, že zapálí dům a jeho obyvatele postřílí. Později z bytu vyběhl se střelnou zbraní, policisté proti němu zasáhli.

4. března 2011 - Policisté zastřelili v Lysé nad Labem osmapadesátiletého muže. Dopoledne vyhrožoval své družce zabitím, pak se zabarikádoval v bytě. V průběhu vyjednávání začal na zasahující policisty střílet.

1. února 2012 - Při pronásledování kradené dodávky na pražském Zlíchově použil jeden ze zasahujících policistů služební zbraň. Učinil tak v situaci, kdy se ho pronásledovaný řidič snažil autem srazit, a přímo tak ohrožoval jeho život. Po střelbě zůstala ve voze mrtvá spolujezdkyně.

29. března 2012 - Policista zastřelil při zásahu v Otrokovicích duševně nemocného muže, který jej ohrožoval sekerou.

20. srpna 2013 - Příslušníci policejní zásahové jednotky zastřelili v Jirkově na Chomutovsku muže, který unesl svou bývalou přítelkyni, znásilnil ji a hrozil jí zabitím.

21. ledna 2014 - Při policejním zásahu v Roztokách u Prahy byl postřelen podezřelý muž, poté zemřel. Případ vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Autoři: ,

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat