21. července 2017 15:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Požár v hotelu Thermal způsobil škodu za 8 milionů. Evakuováno bylo 260 lidí

V podzemních prostorách hotelu Thermal v Karlových Varech ve čtvrtek večer... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V podzemních prostorách hotelu Thermal v Karlových Varech ve čtvrtek večer... | foto: Václav Šlauf, MAFRA

KARLOVY VARY Škoda, kterou způsobil čtvrteční požár v balneoprovozu karlovarského hotelu Thermal, činí odhadem osm milionů korun. Příčina se dál vyšetřuje. Kvůli kouři byl ve čtvrtek večer evakuován celý hotel, šlo o 260 lidí, asi 25 z nich muselo být evakuováno za asistence hasičů, řekl v pátek mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

„Do ubytovací části hotelu, která je přímo nad místem požáru, pronikl kouř, velitel zásahu proto rozhodl o evakuaci všech hotelových hostů. Ti se shromáždili na určeném evakuačním prostoru před hotelem, hasiči pak zkontrolovali všechna patra a všechny pokoje v hotelu,“ uvedl Kasal.

Na místě události byla celou dobu i posádka záchranné služby, která zkontrolovala několik hostů pro podezření z nadýchání kouře, ošetřila také jednoho zasahujícího hasiče kvůli vyčerpání. Příčina požáru a výše škody se podle mluvčího hasičů teprve zjišťuje.

Likvidaci požáru komplikovala velmi vysoká teplota v místě požáru v podzemních prostorách, silné zakouření a s tím spojená nutnost vést zásah v dýchací technice a za velmi ztížených podmínek pro orientaci. Požár byl hasičům nahlášený v 19:30, po hodině ho měli pod kontrolou, celková likvidace trvala ještě další půlhodinu. Až do jedenácté hodiny večerní pak trvalo odvětrání, hosté se tak do svých pokojů mohli vrátit před 23:30.

Na místě zasahovalo deset jednotek hasičů z Karlovarského kraje a jedna jednotka z Plzeňského kraje, která přivezla padesátimetrový automobilový žebřík. Hasiči ho před časem vyzkoušeli při cvičení právě v Thermalu. Padesátimetrový žebřík z Plzně totiž dosáhne až k nejvyšším patrům hotelu.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz