26. března 2017 8:59 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šest osob bylo hospitalizováno po požáru dvou domů na Zlínsku

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Leoš Kučera - HZS Praha

VELKÝ OŘECHOV Při rozsáhlém požáru, který v noci postupně zachvátil dva sousední rodinné domy ve Velkém Ořechově na Zlínsku, se nadýchalo kouře šest lidí. Byly mezi nimi i tři děti. Všech šest osob záchranáři převezli do nemocnice. Příčina požáru ani výše škody zatím není stanovena, uvedl v neděli ráno mluvčí hasičů Libor Netopil.

Požár rodinného domu ve Velkém Ořechově byl hasičům nahlášen v sobotu krátce před půlnocí. Oheň nejprve zasáhl celou střechu a průjezd jednopodlažního domu včetně zaparkovaného vozidla. Požár se postupně rozšířil také na hospodářské přístavby a mezerou mezi střechou a štítovou stěnou i do podkroví sousedního rodinného domu.

„V době vzniku požáru se v objektu nacházely tři dospělé osoby a tři děti. U všech došlo k intoxikaci zplodinami hoření. Po prvotním ošetření byli všichni transportováni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice,“ uvedl Netopil.

Jako první na místo dorazili místní dobrovolní hasiči a profesionální hasiči ze stanice Luhačovice, kteří ihned začali požár likvidovat. „Následně se připojovaly další jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů, které byly na místo vyslány operačním střediskem. Na likvidaci požáru se tak celkem podílelo deset jednotek, osm cisternových automobilů, automobilní žebřík a protiplynový kontejnerový automobil,“ uvedl Netopil.

Hasičům se podařilo dostat požár pod kontrolu za necelé dvě hodiny a zlikvidován byl dnes před 05:00. „Hašení znesnadňoval nárazový vítr a v podkroví rodinného domu, na který se požár rozšířil, i hustý kouř a vysoké teplo naakumulované pod střešním pláštěm. K odvětrání objektů hasiči nasadili také přetlakovou ventilaci,“ podotkl Netopil.

Odborníci se v neděli dopoledne ve Velkém Ořechově budou snažit zjistit příčinu požáru rodinných domů a stanoví také výši způsobené škody.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz