2. února 2019 11:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Při ranní nehodě na D2 u Blučiny zemřela žena. Řidič je zraněný

Autonehoda - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autonehoda - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Brno Mladá spolujezdkyně zemřela v pátek nad ránem při srážce osobního a nákladního auta na dálnici D2 nedaleko Blučiny na Brněnsku. Zraněného řidiče převezli záchranáři do nemocnice.

Havárie se stala krátce po 04:00 poblíž exitu 11 ve směru na Brno. Zemřelá žena i zraněný muž cestovali v osobním autě, které narazilo do návěsu kamionu.

„Hasiči ze zdemolované kabiny osobního auta vyprostili řidiče. Museli při tom odstranit střechu vozidla. Spolujezdkyně na místě zemřela a hasiči její tělo následně po vyšetření nehody také vyprostili,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Žena podle záchranářů utrpěla devastující poranění neslučitelná se životem. Mladého řidiče záchranáři zafixovali, poskytli mu první pomoc a převezli jej s mnohačetnými poraněními na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Brně.

Ještě po 08:00 zůstával v místě nehody neprůjezdný pravý jízdní pruh. Během dopoledne se podle Jednotného systému dopravních informací podařilo obnovit plný provoz.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz