6. listopadu 2019 12:58, aktualizováno  14:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Při zásahu u požáru na Karvinsku zemřel profesionální hasič, propadla se pod ním střecha

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Policejní deník

KARVINÁ Při likvidaci menšího požáru střechy budovy v průmyslovém areálu v Petrovicích u Karviné zemřel v noci na středu profesionální hasič. Zkušený vyšetřovatel požárů se smrtelně zranil poté, kdy se pod ním při vyšetřování požáru probořila střecha. Sdělil to mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Okolnosti úmrtí prověřuje policie.

U požáru střechy objektu v průmyslovém areálu zasahovaly v noci na středu čtyři jednotky hasičů. „Během zásahu došlo ke smrtelnému zranění příslušníka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje,“ uvedl Kůdela. Dodal, že požár střechy s menší škodou se podařilo hasičům zvládnout během několika desítek minut.

Hasič, který se při zásahu zranil a zraněním podlehl, pracoval u hasičů 30 let. „Je to hluboká rána, která zasáhla mě, vedení našeho hasičského záchranného sboru i mnoho dalších kolegů a kolegyň. Zároveň chci na těchto několika řádcích vyjádřit hlubokou lítost všem pozůstalým i řadě dobrých kamarádů našeho kolegy, který byl pro náš sbor velkým přínosem,“ uvedl ředitel moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček.

Případem se zabývá policie. „Kriminalisté územního odboru Karviná v tuto chvíli prověřují příčiny a veškeré okolnosti úmrtí pracovníka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, ke kterému došlo při výkonu služby v době požáru firemní budovy v obci Petrovice u Karviné,“ sdělila policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Podle Kůdely v posledních letech v regionu během výkonu služby nepřišel o život žádný hasič. Naposledy loni v srpnu zemřel hasič při nehodě hasičské cisterny jedoucí k zásahu u Libivé na Šumpersku. Obětí nehody byl velitel zásahu, který seděl na místě spolujezdce. Policisté následně z usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti obvinili řidiče cisterny, který byl sám těžce zraněn. Velitel hasičů Jiří Rýznar, který kolizi nepřežil, byl vyznamenán in memoriam medailí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. O rok dříve zemřel pražský hasič, který se těžce zranil při hašení požáru lakovny ve Zvoli u Prahy.

ČTK
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...