Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Příbrami se zbortila opravovaná střecha, jeden muž je těžce zraněn

Česko

  12:18aktualizováno  16:16
V sobotu dopoledne zavalila opravovaná střecha domu několik dělníků v Příbrami. Na náměstí T. G. Masaryka zamířily všechny složky integrovaného záchranného systému. Jednoho těžce zraněného muže transportoval do nemocnice vrtulník. Další dělníci jsou bez viditelného zranění a mimo budovu.

„Na náměstí Tomáše Garrigua Masaryka v Příbrami probíhala v jednom neobývaném domě rekonstrukce střechy. Ta se měla zhroutit do vnitřních prostor,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Barbora Schneeweissová.

Tři dělníci jsou bez viditelného zranění, záchranáři je prohlédli na místě. Jejich pětatřicetiletý kolega měl vážná mnohočetná poranění hlavy, kotníku a hrudníku, a záchranáři ho letecky transportovali do Fakultní nemocnice v Motole. Celou dobu byl při vědomí.

Podle Schneeweissové bylo nejasné, kolik lidí na střeše pracovalo. „Jejich kolegové uvedli, že nevědí, zda jich bylo dohromady šest, nebo osm,“ uvedla. Policisté na místě zjistili, že další čtyři dělníci byli v době pádu střechy na obědě a tedy mimo objekt.

„Prošel to tam psovod se psem a nenašel nikoho. Hasiči tam raději poslali i dalšího psa. A skutečně by všichni měli být venku,“ popsala Schneeweissová.

V odpoledních hodinách stále prochází hasiči vycvičení na vyhledávání v sutinách se svým psem. „Stále jsme na místě,“ řekl iDNES.cz jejich mluvčí Tomáš Bakalář. Zatím neměl informace o počtu jednotek, které vyrážely k události. Po ukončení prohledávání hasiči začnou odklízet sutiny.

Podle mluvčího hasičů je třeba dodržet určité postupy a pes může správně vnímat pachy až po usazení prachu, který se zvířil při předchozím průzkumu. Místo by pro jistotu měl projít ještě třetí pes od pražské policie.

Protože nebylo zpočátku jasné, kolik lidí je zraněných, záchranáři na místo povolali i speciální vůz Fénix, který ale nakonec mohli odvolat.

Na místě jsou tři hlídky policistů a kriminalistická výjezdová skupina. „Budeme zjišťovat, zda nedošlo k nějakému pochybení či zanedbání. Prošetříme příčiny a okolnosti pádu střechy,“ dodala policejní mluvčí.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat